Značka Realme se pomalu připravuje na rozšíření své řady GT5. Standardní model debutoval na konci prázdnin a nyní se na scénu chystá model Realme GT5 Pro. Má za sebou už certifikaci Tenaa, která potvrdila použití vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3 a některé další specifikace.  A vzhledem k tomu, že i samotný výrobce už rozjíždí promo kampaň je jeho uvedení na dohled. Podle tipařů představovačka proběhne na koci tohoto měsíce a nebo na začátku prosince/decembra.

V prvních upoutávkách výrobce naznačil, že telefon Realme GT5 Pro dostane vylepšený hlavní fotoaparát s teleobjektivem. Další teaser pak avizoval podporu rychlého nabíjení s výkonem 240 W. Nyní Realme pokračuje v promo kampani opět s důrazem na hlavní kameru a sdílí podrobnosti o jejím složení.

Podrobnosti o nastavení fotoaparátu modelu Realme GT5 Pro

Tipaři už dříve odhadovali, že teleobjektiv ve fotoaparátu telefonu Realme GT5 Pro je periskopický a jde o snímač Sony IMX890. A přesně to potvrdily nové upoutávky s doplněním, že senzor má rozlišení 50 MPix a podporu optické stabilizace obrazu (OIS). Nechybí mu ani EIS a až 2,7× optický a až 120× celkový zoom. Světelnost snímače je f/2.6.

Potvrzený je i primární snímač hlavního fotoaparátu a asi nepřekvapí, že jde o senzor Sony LYT-808. Je to stejný snímač jaký dostane i telefon OnePlus 12 a zřejmě i chystané vlajkové telefony společnosti Oppo. Společnosti Realme, OnePlus a Oppo jsou totiž členy skupiny BBK a některé specifikace svých telefonů proto sdílejí. Realme dále potvrdilo, že model GT5 Pro bude vybavený špičkovými zobrazovacími algoritmy pro vyšší kvalitu fotografií. Kromě nich je tu připraveno i sémantické a bionické vnímání a algoritmy pro detekci scén. Fotoaparát podporuje i funkce pro AI redukci šumu, formát RAW, více snímkové HDR, bezztrátové výpočty, vysoký dynamický rozsah a PRO XDR.