Asi všichni fanoušci mobilních technologií potvrdí, že jedno z předních míst v tomto segmentu už nějakou dobu obhajuje značka Redmi. Každým rokem nám připraví několik zajímavých telefonů, které jdou napříč všemi třídami a jejich společným znakem je velmi dobře vyvážený poměr cena/výkon. Po modelech řady Note 13 se letos dočkáme ještě modelů ze série K70, na které už tipaři nějakou dobu upozorňují. Telefony budou celkem tři, a to standardní K70, K70 Pro a Redmi K70E. A zdá se, že je Redmi představí ještě před koncem tohoto měsíce.

Co je potvrzeno u modelu Redmi K70E?

Promo kampaň na nové telefony odstartovaly upoutávky na model Redmi K70E. Protože právě tento telefon tipaři tak trochu opomíjeli, je dobře, že se k nám nyní dostávají první informace a to přímo od výrobce. Především teasery potvrdily, že model K70E pohání čerstvě představený procesor Dimensity 8300. Ovšem na upoutávce vidíme, že jde o verzi Ultra. Co ale přesně znamená ono slovo “Ultra” těžko v této chvíli říci.

Na velmi slušný výkon telefonu Redmi K70E upozorňuje další teaser, který ukazuje skóre benchmarkových testů Antutu. Je to 1526328 bodů a dělá z chystaného telefonu silného zástupce střední třídy. Testeři prověřili i herní výkon v jednohodinovém herním testu, kde si telefon udržoval průměrnou snímkovou frekvenci 58,86 FPS při 25°C. Z tohoto je zřejmé, že Redmi K70E cílí na vášnivé hráče mobilních her.

Poslední upoutávka odkazuje na podporu generativní umělé inteligence, která je jednou z hlavních předností procesoru Dimensity 8300. Chystaný telefon díky tomu zvládne generovat nové věty a fotografie na základě textových výzev. Dále podporuje skryté titulky v reálném čase a vyhledávání foto alb pomocí AI. Přesný termín uvedení řady K70 ale Redmi zatím nepotvrdilo.