Není sporu o tom, že mezi očekávanými vlajkovými telefony s procesorem Snapdragon 8 Gen3 je i model OnePlus 12. Tipaři na něj už poměrně dlouho upozorňují s tím, že letos dostane výrazně vylepšený hlavní fotoaparát se snímačem Sony LYT-808 a v sestavě hlavní kamery prý nechybí ani periskopický teleobjektiv. Prostě půjde o velmi zajímavý telefon, kterého se čínští fanoušci dočkají už 4. prosince/decembra.

Telefon OnePlus 12 ale nezůstane jen na čínském trhu a stejně jako jeho starší sourozenci se vydá i na globální trhy. Tady si ale na něj ještě chvíli počkáme. Podle čerstvé informace tipaře Maxe Jambora to ale nebude trvat příliš dlouho. Na platformě X totiž zveřejnil, že za hranice Říše středu se telefon vydá už v lednu/januári příštího roku. Přesný termín globální představovačky ale neuvádí. Naopak hovoří o sérii OnePlus 12, což znamená, že na globální trhy nepůjde jen jeden telefon. Tím druhým může být model Pro a nebo vylepšený model 12R. Nu, uvidíme jak to nakonec dopadne.

Očekávané specifikace telefonu OnePlus 12

Začneme tím, co je víc než jisté, a to je procesor Snapdragon 8 Gen3. Čipset doplní až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Dále čekáme 6,82 palcový LTPO OLED displej společnosti BOE s rozlišením 3168 × 1440 pixelů a maximálním jasem až 2600 nitů. Obnovovací frekvence obrazovky je 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 5400 mAh a podporu 100 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.

Hlavním tahákem modelu OnePlus 12 ale zřejmě bude foto výbava. Výrobce už potvrdil, že součástí hlavního fotoaparátu je 48 MPix dvouvrstvý skládaný snímač Sony LYT-808. V sestavě jej doplní 1/2.0 palcový 64 MPix periskopický teleobjektiv OmniVision OV64B s 3× optickým zoomem a 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581. Přední kamera dostane 32 MPIx senzor. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou OxygenOS 14 pro globální trhy.