Po vydání vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3 se na trhu pomalu začínají objevovat nové telefony, které tento čipset pohání. Prvním výrobcem, který nám představil svou letošní vlajkovou sérii byla společnost Xiaomi a její řada Xiaomi 14. Ovšem fanoušci společnosti OnePlus už netrpělivě vyhlížejí svého velkého favorita, kterým je telefon OnePlus 12.

Zástupci společnosti už nějakou dobu avizují jeho hlavní klady. K nim jednoznačně letos patří hlavní fotoaparát s vrstveným snímačem Sony LYT-808. Tipaři nám už také nastínili, jaký design chystaný model OnePlus 12 dostane a také už odhadovali některé ze specifikací. Co nám ale poměrně hodně chybělo, byla informace o termínu představení tohoto prémiového telefonu. A i tu už konečně máme. Na oficiálním Weibo účtu společnosti už visí upoutávka, která potvrdila, že představovačka proběhne v Číně 4. prosince/decembra v 19 hodin místního času. Podle snímku je jasné, že telefon představí CEO a jeden ze zakladatelů OnePlus, pan Pete Lau.

Co můžeme od telefonu OnePlus 12 očekávat?

Začneme tím, co je víc než jisté, a to je procesor Snapdragon 8 Gen3. Čipset doplní až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Dále čekáme 6,82 palcový LTPO OLED displej společnosti BOE s rozlišením 3168 × 1440 pixelů a maximálním jasem až 2600 nitů. Obnovovací frekvence obrazovky je 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 5400 mAh a podporu 100 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.

Hlavním tahákem modelu OnePlus 12 ale zřejmě bude foto výbava. Výrobce už potvrdil, že součástí hlavního fotoaparátu je 48 MPix dvouvrstvý skládaný snímač Sony LYT-808. V sestavě jej doplní 1/2.0 palcový 64 MPix periskopický teleobjektiv OmniVision OV64B s 3× optickým zoomem a 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581. Přední kamera dostane 32 MPIx senzor. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou ColorOS 14 pro čínský trh a na globálních trzích to je nadstavba OxygenOS 14.