Uvádění vlajkových telefonů s procesorem Snapdragon 8 Gen3 se začíná slibně rozjíždět. Všechno odstartovalo představovačkou modelů řady Xiaomi 14 a v rychlém sledu následovalo uvedení telefonů iQOO 12. Také další výrobci chytrých telefonů už hlásí brzké uvedení svých vlajkových strojů a jsou mezi nimi například značky Red Magic, OnePlus a také společnost Meizu. Ta avizovala, že připravuje vlajkovou řadu Meizu 21 a dokonce naznačovala, že telefony symbolicky představí 21. listopadu/novembra. Dnes ale jen potvrdila termín představení a některé z parametrů chystaných strojů.

Podrobnosti o telefone řady Meizu 21

Souhrn informací o telefonech řady Meizu 21 začneme termínem jejich představení. Výrobce jej v Číně naplánoval na 30. listopadu na 14:30 pekingského času. V řadě najdeme dva modely, a to standardní a model Pro. Potvrzený je i Samsung AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce, FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Výrobce dále avizoval, že tloušťka rámečků na všech čtyřech stranách kolem obrazovky je jen 1,74 mm.

Samozřejmě je také potvrzený i procesor Snapdragon 8 Gen3, který z telefonů řady Meizu 21 udělá vlajkové stroje v pravém slova smyslu. Víme, že společnost Meizu je dceřinkou společnosti Geely, čínským producentem automobilů. Proto mají oba chystané telefony funkci FlymeAuto. Funkce je kompatibilní se systémy automobilů ze stáje Geely, jako je Polestar, Lotus a Lynk & Co.

A v neposlední řadě výrobce také potvrdil, že telefony řady Meizu 21 mají prodlouženou záruku na 36 měsíců. Kapacita baterie standardního modelu je údajně 4800 mAh a tipaři odhadují, že akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Je možné, že model Pro dostane 5020 mAh akumulátor a podporu bezdrátového nabíjení. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Flyme OS. Počítáme s tím, že další informace o parametrech Meizu uvolní už brzy.