Informace o nových telefonech, které půjdou na trh s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen3 se na nás v posledních dnech valí ze všech stran. Nebude jich málo a všechny nabídnou uživatelům velmi slušný výkon. A o výkon jde v první řadě, pokud jsou to telefony určené pro hráče mobilních her. Jeden z nich, Red Magic 9 Pro bude debutovat už za dva dny. Na ten druhý, Asus ROG Phone 8 Ultimate, si ale ještě nějakou chvíli počkáme.

Asus ROG Phone 8 Ultimate totiž teprve nedávno prošel čínskou certifikací 3C. Díky tomu víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. V tomto ohledu se neliší od loňského modelu ROG Phone 7 Ultimate. A protože chystaný herní stroj pohání procesor Snapdragon 8 Gen3, nevyhnul se ani benchmarkovým testům Geekbench, které prověřily jeho výkon.

Výsledky benchmarkových testů modelu Asus ROG Phone 8 Ultimate

Telefon prošel testy Geekbench s kódovým označením ASUS_AI2401_D. Ve výpisu vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor s interním označením “pineapple” a maximálním taktem 3,30 GHz na primárním jádru. Další tři jádra mají takt 3,15 GHz, dvě jádra jsou taktovaná na 2,96 GHz a podlesní dvě jádra běží na frekvenci 2,27 GHz. Tím je tedy potvrzený Snapdragon 8 Gen3.

Při testech telefonu ROG Phone 8 Ultimate čipset doplnilo masivních 24 GB operační paměti a systém Android 14. S touto kombinací dosáhl telefon skutečně působivých výsledků. V Single-core testu získal 2235 bodů a ve více jádrovém testu pak 7098 bodů. Hráči se proto mají na co těšit. Stále ale máme o dalších specifikacích chystaného herního modelu Ultimate jen velmi omezené informace. Tipaři odhadují, že paměťových verzí půjde na trh několik a je pravděpodobné, že k 24 GB RAM dostane telefon i slušnou porci interního úložiště. Počítáme i s vylepšeným chladícím systémem a herními funkcemi. Na další informace budeme muset počkat.