Pokud uvažujete o koupi nového herního telefonu, asi vám neuniklo, že jeden takový se chystá na trh. Je to vlajkový telefon s procesorem Snapdragon 8 Gen3 a dodáme i jeho název, Red Magic 9 Pro. Výrobce před pár dny potvrdil, že jeho představovačku naplánoval na 23. listopadu/novembra, takže od uvedení nás dělí doslova pár dnů.

Po potvrzení termínu představení se také rozjela promo kampaň na model Red Magic 9 Pro. Upoutávky především upozornily na design, který je letos skutečně povedený. Opět se dočkáme průhledného zadního panelu a také přední kamery pod displejem. Zároveň se výrobce pochlubil i výsledky z benchmarkových testů Geekbench a nyní se na čínském Weibo objevily i výsledky z testů Antutu, kterými už telefon také prošel.

Výkon telefonu Red Magic 9 Pro podle Antutu

Red Magic 9 Pro prošel testy s kódovým označením NX769J, procesorem Snapdragon 8 Gen3, 24 GB operační paměti, 1 TB interního úložiště a systémem Android 14. Díky této kombinaci získal celkové skóre 2290773 bodů. A jaká skóre vykazují dílčí testy? V rámci testu CPU získal telefon 516397 bodů a testování GPU mu vyneslo 904492 body. Test paměti urval 457734 body a test UX pak 412150 bodů. Výkonu má tedy nový herní stroj na rozdávání.

Je možná ale trochu škoda, že výrobce zatím neprozradil příliš mnoho o dalších specifikacích modelu Red Magic 9 Pro. Z renderovaných snímků víme, že má trojitý hlavní fotoaparát a přední kameru pod displejem. Ovšem o rozlišení, případně typu jednotlivých snímačů zatím nevíme nic. Vzhledem k tomu, že jde o velmi výkonný herní stroj je víc než jisté, že dostane vylepšený a výkonný chladící systém a samozřejmě také RGB světla. Ta jsou symbolem herní telefonů Red Magic. Nezbytnou součástí jsou i speciální herní tlačítka, která leží na hraně zařízení. A očekáváme také speciální herní funkce. Další podrobnosti už za tři dny.