Společnost Meizu je na trhu s chytrými telefony už poměrně dlouho. Přestože vznikla v roce 2003, produkci telefonů se naplno začala věnovat až v roce 2008. Celkem rychle se na trhu etablovala a patřila k nejvýznamnějším čínským výrobcům. Ovšem krok se svými konkurenty neudržela a postupně omezila i výrobu telefonů. Letos se ale vrátila na scénu uvedením telefonů řady Meizu 20 a už brzy na ně naváže řadou Meizu 21. Uvedení proběhne v Číně a výrobce i tipaři už uvolňují první informace o některých specifikacích chystaných telefonů.

Před pár měsíci tipaři naznačovali, že telefony řady Meizu 21 patří mezi vlajkové stroje, a to hlavně proto, že je pohání procesor Snapdragon 8 Gen3. Jejich design se ale prý příliš neliší od jejich předchůdců. Co se vzhledu týče, první reálnou fotku čelního panelu nedávno zveřejnil na Weibo šéf Meizu Group, pan Shen Ziu. K dispozici je i první upoutávka, která avizuje velmi úzké rámečky kolem obrazovky.

Co zatím víme o telefonu Meizu 21

Začneme designem čelního panelu modelu Meizu 21. Kolem obrazovky jsou totiž téměř neviditelné rámečky, které jsou navíc souměrné. Také rám kolem displeje je ultra tenký a elegantní šmrnc mu dodává bílá barva. Výrobce v upoutávce potvrdil, že tloušťka rámečků na všech čtyřech stranách je jen 1,74 mm.

Dále víme, že displej je typu AMOLED a pochází z dílen společnosti Samsung. Jeho úhlopříčka je 6,55 palce, rozlišení je FullHD+ a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Obrazovka je plochá, bez zakřivených hran. Ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. K dalším potvrzeným specifikacím patří procesor Snapdragon 8 Gen3, takže můžeme očekávat velmi slušný výkon. Baterie má údajně kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Očekáváme i trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix primárním snímačem, širokoúhlým objektivem a teleobjektivem. Představovačka řady Meizu 21 proběhne symbolicky zítra, tedy 21. listopadu/novembra.