Společnost Huawei i přes stále trvající americké sankce vydává nové telefony. Celkem nedávno spatřila světlo světa řada Mate 60 se třemi telefony, které ale zatím stále zůstávají jen na čínském trhu. To ovšem nebrání tomu, aby nejvyšší model z této série, Huawei Mate 60 Pro Plus, neprověřili testeři platformy DxOMark. Při testech se zaměřili na jeho hlavní fotoaparát, který je na vysoké úrovni. Dokonce tak vysoké, že zajistil telefonu Mate 60 Pro Plus první místo v žebříčku.

Výsledky testů kamery modelu Huawei Mate 60 Pro Plus

V žebříčku platformy DxOMark zaujal fotoaparát telefonu Huawei Mate 60 Pro Plus první místo s celkovým skóre 157 bodů. V těsném závěsu za ním je model Huawei P60 Pro se 156 body a o třetí místo se dělí telefony iPhone 15 Pro Max a iPhone 15 Pro se 154 body. Mate 60 Pro Plus má nejlepší hodnocení v kategorii Fotografie a Bokeh.

Pro lepší orientaci si připomeneme specifikace hlavního fotoaparátu modelu Huawei Mate 60 Pro Plus. Primární snímač má rozlišení 48 MPix, ohniskovou vzdálenost 24 mm, pohyblivou clonu f/1.4 až f/4.0, AF a OIS. 40 MPix širokoúhlý objektiv má ohniskovou vzdálenost 13 mm, světelnost f/2.2 a AF. Poslední 48 MPix snímač funguje jako teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 90 mm, světelností f/3.0, AF a OIS.

Testeři velmi kladně hodnotili celkový výkon fotoaparátu, a to u všech typů fotografií i videí a za všech světelných podmínek. Skvělý je i výkon při snímání skupinových fotografií, kdy jsou dobře prokreslené detaily a odstíny pleti i za náročných světelných podmínek. Jako další plus testeři hodnotí dobře automaticky fungující proměnlivou clonu, která se přizpůsobí počtu focených objektů a všechny dobře zaostří. Na velmi dobré úrovni je širokoúhlý objektiv a teleobjektiv, které zvládají zachytit vysoké množství detailů při všech vzdálenostech. Ovšem fotoaparát telefonu Mate 60 Pro Plus má i své slabší stránky a to při nahrávání videí, která jsou mírně horší při špatných světelných podmínkách. Celou recenzi hlavního fotoaparátu si můžete přečíst zde.