Stejně populární jako řada telefonů Redmi Note je i série Redmi K. Telefonů ze série Note jsme se už dočkali a proslýchá se, že i modely z řady Redmi K dorazí ještě letos. Na řadu Redmi K70 si ale zřejmě počkáme až na konec roku. Ostatně ve stejném období debutovala loni i série K60.

Tipaři odhadují, že stejně jako loni, tak i letos najdeme v řadě K70 tři modely, konkrétně Redmi K70, K70 Pro a K70e. K tomu ale dodávají, že letos se nedočkáme jedné z funkcí, ze které byli loni fanoušci značky Redmi nadšeni. Dva z modelů měly totiž podporu bezdrátového nabíjení, což byla v sérii K velká novinka. Proč výrobce letos upustil od podpory bezdrátového nabíjení zatím ale není jasné. Ať už to dopadne jak chce, dnes se podíváme na to, jak vypadá standardní model Redmi K70.

Design Redmi K70 podle prvních renderů

Renderované snímky zveřejnil na platformě X tipař, který si říká Anvin. Jde o dva obrázky standardního modelu Redmi K70 v bílé barvě, což není žádná novinka, protože i model K60 Redmi nabízelo v bílém barevném provedení. Novinkou ale je vzhled zadního panelu. Ten se ve srovnání s loňským modelem K60 výrazně mění. Modul hlavního fotoaparátu je nyní obdélníkový a poměrně velký. Táhne se přes celou horní třetinu zadního panelu a mírně nad něj vystupuje. V levé polovině obdélníku jsou čtyři okruží pro tři snímače a LED blesk. V dolní části zad je pak logo Redmi.

Čelní panel s displejem se ve srovnání s loňskem nemění. Obrazovka je opět plochá s úzkými a souměrnými rámečky. Ve středu její horní části je “díra” pro přední kameru. Ploché jsou také hrany telefonu Redmi K70 a stejně tak i záda. Na pravé hraně vidíme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení. Co se týče specifikací, tipaři odhadují, že standardní model pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Dále má baterii s kapacitou 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 90 W, což potvrdila certifikace 3C. Je pravděpodobné, že operačním systémem bude HyperOS postavený na Androidu 14.