Rozmach herních telefonů byl celkem rychlý a do jejich produkce se pustilo hned několik výrobců. Nyní se ale zdá, že jejich boom pomalu končí. Někteří výrobci produkci herních telefonů už ukončili, ale přesto je stále nabídka velmi slušná. Velkým držákem na trhu s herními telefony je společnost Asus a její herní série ROG. A proto asi nikoho nepřekvapí, že s příchodem nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3 připravují i novou řadu herních strojů. Je také jasné, že po řadě ROG Phone 7 přijde série ROG Phone 8 a v ní i model Asus ROG Phone 8 Ultimate.

Je pravděpodobné, že na herní modely Asus ROG Phone 8 Ultimate a ROG Phone 8 si ještě chvíli počkáme. Podle tipařů totiž budou debutovat až někdy v prvním kvartálu příštího roku. Ovšem hráči, kteří si chtějí pořídit nový stroj nemusí zoufat, protože na trh se chystá i herní telefon Red Magic 9 Pro, který bude debutovat už za pár dnů. A nutno dodat, že i tento telefon nabídne slušný herní výkon. Vraťme se ale zpět k modelu Asus ROG Phone 8 Ultimate, protože právě prošel certifikací 3C a také si shrneme to, co v této chvíli o jeho specifikacích odhadují tipaři.

Certifikace potvrdila u modelu Asus ROG Phone 87 Ultimate rychlé nabíjení

Informaci o certifikaci telefonu Asus ROG Phone 8 Ultimate zveřejnily stránky MySmartPrice s tím, že telefon je certifikovaný s kódovým označením ASUS_AI2401_A. Se stejným označením prošel i benchmarkovými testy Geekbench, které u něj potvrdily vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Z certifikačního výpisu 3C vyčteme, že ROG Phone 8 Ultimate podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. To je tedy naprosto stejně rychlé nabíjení jako u loňského modelu ROG Phone 7 Ultimate.

Dále tipaři očekávají, že herní stroj ROG Phone 8 Ultimate půjde na trh minimálně v jedné paměťové verzi s 16 GB operační paměti. Je také pravděpodobné, že i interní úložiště bude mít několik verzí a že se dočkáme až 512 GB. Displej bude jistě typu AMOLED a podobně jako loni výrobce jistě připraví vychytaný chladící systém. Operačním systémem bude dozajista Android 14. O dalších specifikacích je momentálně předčasné spekulovat, protože do uvedení telefonu řady ROG Phone 8 je ještě daleko.