Před dvěma dny představila značka Vivo nové prémiové telefony řady X100. Nové stroje na sebe strhly velkou pozornost, takže tak trochu zaniklo uvedení dalšího produktu. To, že společně s telefony budou debutovat i chytré hodinky Vivo Watch 3 výrobce avizoval poněkud nenápadně a vlastně i promo kampaň byla ve srovnání s promo na telefony celkem nevýrazná. Ale určitě stojí za to se na nové hodinky podívat podrobněji, protože je to po delší době nový chronometr značky Vivo.

Hlavní parametry hodinek Vivo Watch 3

Ve výčtu specifikací hodinek Vivo Watch 3 začneme tím asi nejpodstatnějším. Tím je zbrusu nový operační systém BlueOS společnosti Vivo. Systém je založený na programovacím jazyce Rust, díky kterému má nový chronometr spoustu nových zajímavých funkcí. Tedy alespoň ve srovnání s předchozím modelem Watch 2 z roku 2021.

Vzhled hodinek je jednoduchý a obě designové verze mají kruhový displej, otočnou korunku pro snadnější navigaci a zakřivené sklíčko. Řemínek hodinek je buď silikonový a nebo kožený a na trh jdou Vivo Watch 3 jen v jedné velikosti. Displej jako takový je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,43 palce, rozlišením 466 × 466 pixelů a podporou AOD. K dispozici je 64 MB RAM a 4 GB interního úložiště, dále také reproduktor a mikrofon pro telefonní hovory. Hodinky jsou odolné vůči vodě do 5ATM. Baterie Vivo Watch 3 má kapacitu 505 mAh. Výrobce slibuje výdrž až 7 dní při používání eSIM a až 16 dní s Bluetooth.

Teď se vrhneme na funkce hodinek Vivo Watch 3, které umožnil vlastní operační systém BlueOS. Tou první a nejjednodušší je 10 vestavěných ciferníků. Dále je to podpora aplikací a obchodu s aplikacemi BlueOS. Je tu například hlasový asistent Jovi a rozsáhlý seznam funkcí pro sledování zdraví a kondice. Za všechny jmenujme monitoring tepové frekvence, okysličení krve, spánku, stresu a menstruačního cyklu. Hodinky také dokáží detekovat vysokou hladinu hluku a je tu i více než stovka sportovních režimů s přizpůsobenými cvičebními plány.

Dostupnost a ceny

Chytré hodinky Vivo Watch 3 jdou na trh ve verzi eSIM nebo Bluetooth a ve čtyřech barvách, jmenovitě Black, Moonlight White, Starlight a Bright Moon. Předběžné objednávky na čínském trhu již běží, prodeje začínají 21. listopadu/novembra. Ceny jednotlivých verzí jsou následující:

verze Bluetooth

  • silikonový řemínek – 1099 jüanů (151 dolarů)
  • kožený řemínek – 1199 jüanů (164 dolary)

verze eSIM

  • silikonový řemínek – 1299 jüanů (178 dolarů)
  • kožený řemínek – 1399 jüanů (192 dolary)