Už nějakou dobu není tajemstvím, že se pomalu na scénu chystají telefony řady Oppo Find X7. Jak bývá u série Find X zvykem, telefony opět nabídnou vlajkové parametry, zajímavý design a skvělou foto výbavu. V tomto směru už Oppo upozornilo na nový kamerový systém, na kterém spolupracovalo s firmou Hasselblad. A co se týče procesoru, benchmarkové testy Geekbench odhalily, že standardní model Find X7 pohání nový vlajkový čipset Dimensity 9300.

Oppo Find X7 má potvrzenou satelitní komunikaci

Před pár dny tipaři upozornili na další zajímavou funkci telefonů řady Oppo Find X7. Konkrétně náš starý známý tipař Digital Chat Station se na čínském Weibo zmiňuje o podpoře satelitní konektivity u těchto telefonů. A určitě není náhoda, že tuto funkci vzápětí potvrdil i samotný výrobce. Zní to rozhodně zajímavě, ale o úplnou novinku přece jen nejde. Oppo čerpalo inspiraci u telefonů Huawei Mate 60, které také satelitní konektivitu podporují.

Je také pravděpodobné, že telefony Oppo Find X7 použijí službu satelitního zasílání zpráv BeiDou, kterou využívají i telefony Huawei. Pokud je to pravda, tak bude tato funkce a služba omezena pouze na Čínu. A to přesto, že se telefony Find X7 nakonec dostanou i na globální trhy.

Komunikace přes satelity má jednu nespornou výhodu. Uživatelům se totiž podaří navázat spojení i v extrémních situací, kde by jinak mobilní služby selhaly. Je to například v místech bez mobilního signálu, jako jsou sklepy nebo třeba i výtahy. Tipař také prorokuje, že podporu satelitní konektivity najdeme v příštím roce i u telefonů Honor, Xiaomi a nebo i Vivo. Je proto pravděpodobné, že také telefony Vivo X100 budou satelitní konektivitu podporovat. Dokonce se spekuluje, že i telefony řady Samsung Galaxy S24 dostanou podporu satelitní komunikace. Počkejme ale na potvrzení těchto odhadů.