Včera jsme si dali krásně upečenou husu a zapili ji mladým Svatomartinským vínem. V Číně naopak slavili velký nákupní svátek Double Eleven. A aby toho nebylo málo máme tu také naši pravidelnou nedělní rubriku Vychytávky z Číny, která má dnes krásné pořadové číslo 400. A to je jistě další důvod k oslavě.

Proto jsme opět prošli čínské e-shopy a vybrali trojici produktů, které jsou zlevněné, praktické a snad se někomu z vás hodí. Na rozdíl od minulého dílu, který jsme tematicky zaměřili na počítače a počítačové hry, jsme dnes vybrali gadgety do kuchyně, dětského pokoje a dílny.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Čínské knedlíky snadno a rychle

Kdo by neznal lahodné čínské knedlíčky. Mnozí z nás si na ně zajdou do čínských restaurací a někteří si je připravují doma. Ovšem balení knedlíčků je poměrně zdlouhavá a náročná činnost. A protože pokrok nezastavíte a je třeba si některé práce usnadnit, je tu malý šikovný strojek na balení knedlíků. Připravíme si masovou náplň a těsto a vše ostatní za nás udělá strojek. Z těsta vykrojíme patřičně velká kolečka, položíme je do strojku, přidáme masovou náplň a potřeme okraje těsta vodou. Pak jen nastavíme režim balení a zmáčkneme tlačítko. Díky tomu přípravu zvládnou i úplní začátečníci. Cena knedlíkovače nyní ve slevové akci spadla na sympatických 12,52 dolaru a vybrat si můžeme ze dvou barevných variant.

Noční lampa pro děti

Možná se už také díváte po vánočních dárcích pro své děti. Pokud ano, máme tu pro vás tip na noční lampu do dětského pokoje. Je to vlastně takový malý astronaut, který svítí jako lampa a má v sobě navíc zabudovaný i projektor. Projektor promítá na stěny a strop hvězdné nebe, které děti krásně uspí. Na Aliexpress je nyní lampička zlevněná, její cena začíná na 10,66 dolaru a na výběr je připraveno několik variant.

Neodymový magnet

Hledači pokladů, rybáři a nebo i domácí kutilové mají ve své výbavě neodymové magnety. Magnet je díky neodymovému jádru třídy N52 extrémně silný, takže snadno najde a vytáhne kovové předměty, které jsou pod vodou, nebo zakopané v hlíně. Má kruhový tvar a na horní ploše oko, takže na něj snadno upevníme lano a vytáhneme z vody i velmi těžké předměty o hmotnosti 9 až 61 kilogramů. Tažná síla magnetu se samozřejmě zvyšuje s jeho velikostí. Ten nejmenší se výborně hodí například do dílny na sbírání rozsypaných hřebíků, nebo i na snadný sběr kovových předmětu na staveništi. Ve slevě jsou nyní magnety v několika velikostech a jejich cena začíná na 0,49 dolaru.