Umělá inteligence je v poslední době to, co hýbe světem. Někteří jsou z ní nadšení, jiné trochu děsí. Ať už je to jak chce, jedno je jisté, nevyhneme se jí. Proces, který odstartoval ChatGPT, Bard a Bing AI je nezvratný a umělá inteligence se přesunuje i do našich chytrých telefonů. AI je po uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen3 pro mnohé výrobce chytrých telefonů velmi žhavým tématem a všichni se snaží umělou inteligenci využít. Mezi takové producenty jednoznačně patří i společnost Samsung, která už nedávno avizovala, že pro své chystané telefony řady Galaxy S24 připravuje vylepšenou AI.

A že to Samsung s umělou inteligencí myslí opravdu vážně znovu potvrdil na svých oficiálních stránkách v nové zprávě. Jeho telefony budou nabité novými AI funkcemi, které umožní nová “univerzální inteligence pro telefony”, která má jednoduchý název Galaxy AI.

Co nabídne Galaxy AI společnosti Samsung?

Galaxy AI, které se zřejmě dočkáme už u modelů série Galaxy S24 není jen hlasový asistent Bixby, i když se dotkne i jeho. Samsung totiž uvádí, že umělá inteligence nabídne daleko víc funkcí pro bezbariérovou komunikaci, produktivitu a kreativitu. Galaxy AI vznikla za spolupráce s několika partnery, kterými jsou pravděpodobně i společnosti Microsoft a Google.

Samsung dále uvádí, že klíčovou funkcí Galaxy AI je AI Live Translate Call. Funkce integruje osobní překladač do nativní telefonní aplikace a tím eliminuje potřebu instalace aplikací třetích stran. Během volání tato funkce nabídne překlady zvuků i textu, a to vše v reálném čase. To výrazně usnadní komunikaci s těmi, kteří nemluví naší mateřštinou. Vše prý je tak jednoduché, jako zapnout si titulky například při sledování streamovaných videí. Samozřejmě Samsung v tomto případě klade velký důraz na zabezpečení a ochranu soukromí probíhajících konverzací. Ve své zprávě Samsung také potvrdil, že Galaxy AI spustí v příštím roce, což nepřímo znamená, že může debutovat v telefonech Galaxy S24.