Telefon OnePlus 12 se zřejmě už chystá na scénu, tedy alespoň na čínském trhu. Intenzita upoutávek a informací tipařů se zvyšuje a my se téměř denně dozvídáme, co si pro nás u své nové vlajkové lodi výrobce nachystal. Velmi často se na síti objevují informace o vylepšeném hlavním fotoaparátu chystaného stroje. Na začátku tohoto měsíce se dokonce na Weibo objevila upoutávka, která avizovala zbrusu nový senzor Sony Lytia.

Podle prvotních informací jde o dvouvrstvý skládaný senzor, který debutoval letos v létě. Díky tomu je tento snímač podobný vrstvenému CMOS snímači ExmorT IMX 888, který najdeme například v telefonu Sony Xperia 1 V. Velmi jednoduše řečeno technologie vrstvení umožňuje zachycení většího množství světla a proto se výborně hodí pro focení za tmy a nebo velmi špatných světelných podmínek. Nyní jsou potvrzené i některé další parametry hlavního fotoaparátu telefonu OnePlus 12.

Nové informace o hlavní kameře modelu OnePlus 12

Nové upoutávky především potvrdily název snímače. Jde o Sony LYT-808 senzor. Nabídne lepší kvalitu obrazu a výkon za velmi špatných světelných podmínek. Na to konto OnePlus tvrdí, že jejich chystaný model OnePlus 12 má nejlepší snímač ve své třídě. Teasery dále potvrdily i periskopický teleobjektiv, o kterém už dříve spekulovali i tipaři. Senzor má rozlišení 64 MPix, velikost 1/2 palce, podporu OIS a světelnost f/2.6. I tento senzor je prý vyrobený pomocí nového technologického procesu, který zlepšil jeho výkon. Je pravděpodobné, že má i větší rozsah zoomu, než standardní trojnásobný.

Samozřejmě i v případě chystaného modelu OnePlus 12 se dočkáme optiky a algoritmů společnosti Hasselblad. Pro zpracování snímků pak OnePlus využije Oppo technologie pro HDR a portrét. Od společnosti Oppo si také vypůjčí algoritmy Ultra-Clear Image Quality, Hyperlight and Shadow a Natural Color. Nu a poslední upoutávka odkazuje na to, že telefon OnePlus 12 dostane displej ProXDR s 2K rozlišením. Co ale stále výrobce nepotvrdil, je přesný termín představení nového telefonu. Že by třeba ještě tento měsíc?