Velká skupina uživatelů chytrých telefonů vyžaduje u svých strojů kromě jiného i slušnou foto výbavu. A je v podstatě jedno, zda jde o vlajkové telefony nebo modely střední třídy. Právě proto se mnozí etablovaní výrobci spojili s firmami, které se produkcí fotoaparátů a optiky zabývají. Jsou to například firmy Zeiss a nebo i Hasselblad, které jsou považovány za špičku ve svém oboru. A právě společnost Hasselblad už nějakou dobu spolupracuje se společnostmi Oppo a OnePlus, takže jejich skvělou optiku najdeme právě v těchto telefonech.

Svou další spolupráci se společností Hasselblad nyní potvrdilo Oppo na každoročním fotografickém fóru ve Francii. Společnosti představily nový kamerový systém Hasselblad HyperTone pro vlajkové telefony Oppo Find X7, které budou debutovat v příštím roce. Údajně také telefony Oppo Reno 11 a OnePlus 12 dostanou stejný kamerový systém.

Oppo uvedlo hlavní vlastnosti nového kamerového systému

Zástupci společnosti Oppo uvedli, že systém HyperTone je revoluční technologií, která řeší běžné problémy mobilní fotografie, jako je například zkreslení. Součástí systému je umělá inteligence pro odstranění šumu ve formátu RAW, dále nabízí přesnou korekci jasu pixelů pomocí fotonové matice. Výsledkem je pak až 30 % zvýšení čistoty obrazu a až 60 % snížení obrazového šumu. Nový systém také zahrnuje ovládání mapování tónů a fúzi obrazu s digitálními negativy.

Kromě nového kamerového systému Oppo během fóra předvedlo i vylepšené škálování barev, které umožní přesné obnovení barevných charakteristik pleti, případně řeší defekty pleti pomocí AI. Tato vylepšení se výrazně odrazí u portrétních fotografií, kde podtrhnou jejich prostorovou hloubku. Systém HyperTone navíc vylepší trojrozměrný vzhled tváře. Modul přirozeného rozostření portrétu simuluje efekty optického rozostření prostřednictvím vnitřních přechodů. Zdá se tedy, že telefony Oppo Find X7 opět zazáří na poli mobilní fotografie a máme se jako vždy na co těšit.