A nyni jedna zajímavůstka. Francouzská společnost Wiko, výrobce chytrých telefonů, uvedla na trh zcela nové zařízení. Smartphone se jmenuje Wiko Hi Enjoy 60s 5G a na rozdíl od některých jiných zařízení, která značka uvedla na trh, je poněkud odlišné.

Zatímco minulé verze byly velmi podobné některým konkrétním telefonům Huawei, Wiko Hi Enjoy 60s však není výjimkou. Stejně jako zařízení Huawei na novém telefonu běží systém HarmonyOS.

HLAVNÍ SPECIFIKACE TELEFONU WIKO HI ENJOY 60S 5G

Wiko Hi Enjoy 60S 5G

Některé specifikace modelu Hi Enjoy 60s se shodují s modelem Huawei Enjoy 60. Nový smartphone od společnosti Wiko má například stejný 6,75palcový LCD displej na přední straně. Je vybaven výřezem ve tvaru kapky vody, ve kterém najdeme 8Mpx selfie fotoaparát. Nové zařízení Wiko má také podobný design jako Huawei Enjoy 60.

Pokud jde o výkon baterie, Hi Enjoy 60s má článek o kapacitě 6000 mAH. Je vybaven 22,5wattovým nabíjením SuperCharge. Huawei Enjoy 60 má stejnou konfiguraci baterie.

Na rozdíl od zařízení od společnosti Huawei má však Wiko Hi Enjoy 60s chipset Dimensity 700. Ta přináší do smartphonu připojení 5G. To je něco, čím Huawei Enjoy 60 nedisponoval.

Pokračujeme-li dále, zadní strana telefonu Wiko Hi Enjoy 60s je vybavena duálním fotoaparátem. Primárním fotoaparátem je 13Mpx snímač, zatímco sekundárním je 2Mpx hloubkový snímač. Pro srovnání, Huawei Enjoy 60 měl 48MP primární fotoaparát s 2MP hloubkovým senzorem.

Jelikož je však Hi Enjoy 60s součástí ekosystému HarmonyOS, těší se některým exkluzivním funkcím telefonů Huawei. Patří mezi ně bezproblémové spárování s jakýmkoli zařízením Huawei prostřednictvím aplikace AI Life. Mezi další vlastnosti smartphonu patří duální připojení SA/NSA, boční čtečka otisků prstů a 3,5mm audio port.

Hi Enjoy 60s je k dispozici ve třech různých barvách: Modrá, bílá a černá. Ačkoli společnost Wiko neprozradila informace o operační paměti, oficiální stránky uvádějí telefon ve dvou paměťových variantách: 128GB a 256GB. Základní varianta stojí zhruba 190 USD, zatímco 256GB má cenu cca 220 USD.