Společnost vivo představila zbrusu nové zařízení jménem vivo Y27s. Zařadí se do řady smartphonů Y, což jsou obecně zařízení střední třídy, jejichž cílem je nabídnout slušnou přidanou hodnotu.

Stejně jako některá další zařízení řady Y z poslední doby, i vivo Y27s přichází se skvělými specifikacemi střední třídy. A přestože telefon vypadá dost podobně jako model Y27 5G, má několik klíčových rozdílů.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI MODELU VIVO Y27S

vivo Y27S

Na přední straně má vivo Y27s 6,64palcový IPS displej. Má rozlišení FHD+, které by mělo nabídnout ostrý a detailní obraz. Zatímco rozlišením a velikostí je obrazovka podobná modelu Y27 5G, obrazovka modelu Y27s má podporu obnovovací frekvence 90 Hz. Také dostal do vínku výřez s děrovaným otvorem namísto výřezu ve tvaru kapky vody.

Ve výřezu se nachází 8Mpx fotoaparát pro pořizování selfie. Protože obrazovka není OLED, má smartphone ve specifikacích boční čtečku otisků prstů namísto snímače v displeji. Čtečka v modelu Y27s najdeme v tlačítku napájení.

Pod kapotou telefonu vivo Y27s se nachází čipová sada Snapdragon 680. Jedná se o oblíbený SoC střední třídy, který dokáže poskytnout celkově dobrý výkon ve všech ohledech. vivo jej spojilo s 8 GB RAM a až 256GB vestavěným úložištěm. Existuje možnost dalšího rozšíření úložiště pomocí vyhrazeného slotu na microSD karty.

Na zadní straně má vivo Y27s 50Mpx fotoaparát s 2Mpx hloubkovým snímačem, což odpovídá konfiguraci fotoaparátu modelu Y27 5G a běžného modelu Y27. Na rozdíl od ostatních dvou zařízení je však nový smartphone řady Y dostal certifikací IP54. Díky tomu smartphone lépe odolává náročným podmínkám.

Kromě toho Y27s přichází s operačním systémem Funtouch OS, který je založen na Androidu 13. Co se týče baterie, má smartphone pod kapotou slušnou kapacitu 5000mAH. Ta podporuje nabíjení výkonem až 44 wattů. Smartphone je k dispozici v barevných provedeních Garden Green a Burgundy Black. Co se týče cen, základní varianta se 128GB úložištěm stojí přibližně 153 USD, zatímco 256GB verze je k dispozici za cca 179 USD.