Společnost Samsung oznámila, že již nebude poskytovat bezpečnostní aktualizace pro původní Samsung Galaxy Fold a Galaxy Fold 5G. Původní Galaxy Fold byl uveden na trh v únoru 2019 a byl prvním mainstreamovým skládacím mobilním telefonem. Původní model měl problémy s konstrukcí a odolností a později téhož roku byl vydán revidovaný model. Poslední významná aktualizace operačního systému Galaxy Fold (Android 12) přišla před dvěma lety. Od té doby dostává pouze bezpečnostní záplaty. I tyto bezpečnostní aktualizace však přestanou přicházet. Společnost Samsung vyřadila původní Galaxy Fold a Galaxy Fold 5G ze seznamu zařízení, která dostávají bezpečnostní záplaty. To znamená, že pro tato zařízení se již žádné další aktualizace neočekávají.

Další zařízení z roku 2019, jako jsou Galaxy A20s, Galaxy A30s, Galaxy A50s, Galaxy A70s a Galaxy Tab Active Pro, již také nebudou dostávat žádné bezpečnostní aktualizace. Společnost Samsung má svůj věřejně známý plán v poskytování čtyřletých plných aktualizací operačního systému Android a pětiletých bezpečnostních záplat pro svá zařízení.

Těm, kteří stále vlastní původní Galaxy Fold, doporučujeme přejít na novější zařízení. Bez aktualizací totiž může být zařízení vystaveno nebezpečným zranitelnostem. Galaxy Z Fold 2, nástupce modelu Fold, má před sebou ještě další rok aktualizací.

ALTERNATIVY K SAMSUNG GALAXY FOLD A FOLD 5G

K zařízením Samsung Galaxy Fold a Fold 5G existuje několik alternativ. Zde jsou některé z nejlepších možností:

1. Samsung Galaxy Z Fold3 5G
2. Samsung Galaxy Z Fold2 5G
3. Samsung Galaxy Z Fold5
4. Huawei Mate X
5. Samsung Galaxy Note10+
6. Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
7. Samsung Galaxy S10
8. Samsung Galaxy S23 Ultra
9. Samsung Galaxy Z Fold4
10. Google Pixel Fold
11. Motorola Razr+

Některé z těchto alternativ jsou levnější než modely Galaxy Fold a Fold 5G, zatímco jiné jsou novější modely s lepšími funkcemi. Smartphony Galaxy Z Fold3 5G, Z Fold2 5G a Z Fold5 jsou novější modely, které nabízejí podobnou skládací konstrukci jako původní Galaxy Fold. Huawei Mate X je další skládací telefon, který nabízí jedinečný design se skládacím displejem, který obepíná vnější stranu zařízení. Samsung Galaxy Note10+ a S20 Ultra 5G jsou tradiční smartphony s velkými obrazovkami, které nabízejí podobné funkce jako Galaxy Fold. Google Pixel Fold a Motorola Razr+ jsou také skládací telefony, které nabízejí jedinečný design a funkce.