Každá významná aktualizace systému Android od společnosti Google často přichází s počátečními problémy a nedávné uvedení systému Android 14 v uplynulém měsíci nebylo výjimkou. Mnoho uživatelů s více účty na svých zařízeních se systémem Android se setkalo s problémy, jako je obávaná chyba “nedostatek místa” nebo, což je ještě nepříjemnější, zaseknutí se ve smyčce rebootu po instalaci aktualizace. proto přichází listopadová aktualizace pro Google Pixel.

LISTOPADOVÁ AKTUALIZACE OD GOOGLE ŘEŠÍ HLAVNÍ PROBLÉMY S ANDROIDEM VE SMARTPHONECH PIXEL

Dnes přišla dobrá zpráva pro uživatele smartphonů Pixel. Protože společnost Google zavádí listopadovou aktualizaci systému Android pro podporovaná zařízení. Nejvýznamnější úlevou je, že chyba zodpovědná za předchozí problémy se dočkala opravy. Tento problém měl dopad na celou řadu zařízení. Včetně zařízení Pixel 6, Pixel 6a, Pixel 6 Pro, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Tablet, Pixel Fold, Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Kromě řešení hlavní chyby řeší aktualizace také několik dalších problémů. Jeden z těchto problémů způsoboval v určitých situacích zelené blikání při vypnutí displeje. Především na zařízení Pixel 7 Pro. Další problém se týkal stability NFC. Zatímco jiný problém způsoboval nestabilitu systému, když si aplikace vyžádala jinou aplikaci, která již nebyla nainstalována. Uživatelé také hlásili případy, kdy při odemykání zařízení mizely ikony na ploše. Stejně jako špatně zarovnané tapety u zařízení s výřezy nebo otvory. Svůj podíl na problémech měly i zařízení Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Zažívaly trhání obrazovky při nepřesné registraci dotyků.

Společnost Google sdělila, že k rozšíření aktualizace dojde v průběhu jednoho týdne. Přičemž dostupnost bude záviset na operátorovi a zařízení. Uživatelé mohou očekávat nová sestavení s čísly UP1A.231105.001 pro Pixel 4a 5G, Pixel 5 a Pixel 5a 5G, UD1A.231105.004 pro Pixel 8 a Pixel 8 Pro a UP1A.231105.003 pro všechna ostatní podporovaná zařízení. Tato aktualizace tak přináší uživatelům tolik potřebné opravy a majitelům zařízení Pixel zajišťuje plynulejší používání systému Android.