Telefony Poco si v Indii i na globálních trzích získaly celkem slušnou popularitu. A to i přesto, že ve valné většině jde o přeznačené modely Redmi. Poco, podobně jako Redmi, vsadilo na dobře vyvážený poměr cena/výkon a proto není divu, že je o tyto stroje zájem. A pro ty z vás, kteří si tuto značku oblíbili máme dobrou zprávu. Na scénu se totiž chystají nástupci řady Poco X5, která debutovala na začátku letošního roku. Telefony zřejmě nejdřív dorazí do Indie, protože model Poco X6 Pro už má za sebou certifikaci BIS.

Co o telefonu Poco X6 Pro prozradila certifikace

Stejně jako v případě série X5, půjdou v řadě X6 na trh dva telefony. Standardní model a samozřejmě model Poco X6 Pro. Je také pravděpodobné, že i tyto chystané stroje se dostanou na širší globální trhy. Opět půjde o přeznačené Redmi telefony a podle tipařů jde o modely Redmi Note 13 a Redmi Note 13 Pro. Kdy Poco telefony pošle na trh zatím nevíme, ale raději se podíváme, co všechno vyčteme z certifikačního výpisu.

Model Poco X6 Pro prošel certifikací BIS s kódovým označením 23122PCD1I. Písmeno I na konci označení jasně ukazuje, že jde o indickou verzi telefonu. Stejně označený telefon je také už zapsán v databázi IMEI. Je ale škoda, že ani z certifikačního výpisu a ani z databáze IMEI nezjistíme podrobnosti o specifikacích.

Ovšem pokud se tipaři nemýlí a Poco X6 Pro je přeznačený model Redmi Note 13 Pro 5G, zřejmě se dočkáme i velmi podobných parametrů. Drobné změny designu a případně i specifikací ale nejsou vyloučené. AMOLED displej může mít úhlopříčku 6,67 palce, rozlišení 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Procesorem je Snapdragon 7s Gen2, postavený na 4nm výrobní technologii s GPU Adreno 710. Dále očekáváme baterii s kapacitou 5100 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Ve foto výbavě pak zřejmě najdeme hlavní fotoaparát s 200 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači a přední 16 MPix kameru. Samozřejmě jde v tuto chvíli jen o odhadované a nepotvrzené specifikace.