Vlajkový telefon OnePlus 12 sice bude na čínském trhu debutovat až někdy před koncem letošního roku, ale tipaři se o něj aktivně  zajímají, jako by jeho představovačka měla proběhnout už za pár dnů. Víme, že jako jeden z prvních telefonů etablovaných výrobců dostane nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Ale to asi nikoho nepřekvapí, stejně tak nepřekvapí ani design telefonu. Překvapením naopak bude vylepšení hlavního fotoaparátu.

O hlavním fotoaparátu se zhruba v polovině minulého měsíce zmiňovali i tipaři. Známý tipař Digital Chat Station například tvrdil, že chystaný telefon OnePlus 12 má primární 50 MPix senzor Sony IMX966 s OIS, velikostí 1/1,4 palce, ohniskovou vzdáleností 23 mm a světelností f/1.7. Dodal, že jde o zbrusu nový snímač společnosti Sony. Nyní tu máme potvrzení nového senzoru znovu a tentokrát pochází přímo od výrobce.

Nové detaily fotoaparátu modelu OnePlus 12

Protože první upoutávky na nový snímač jsou na světě, pojďme se podívat na podrobnosti. Výrobce především tvrdí, že telefon OnePlus 12 bude světově prvním telefonem, který tento nový snímač společnosti Sony dostane. Snímač má obchodní název Sony Lytia a jde o dvouvrstvý skládaný senzor, který debutoval letos v létě. A skutečně prý jde o 50 MPix senzor Sony IMX966, který už nedávno avizovali tipaři.

Nový snímač Sony Lytia s technologií vrstvených tranzistorových pixelů obsahuje dvě samostatné tranzistorové a fotodiodové vrstvy. Tím je podobný vrstvenému CMOS snímači ExmorT IMX 888, který najdeme například v telefonu Sony Xperia 1 V. Velmi jednoduše řečeno technologie vrstvení umožňuje zachycení většího množství světla a proto se výborně hodí pro focení za tmy a nebo velmi špatných světelných podmínek. Telefon OnePlus 12 je sice prvním, který tento snímač použije, ale jediný rozhodně nebude. OnePlus je, jak víme, členem skupiny BBK, která navázala letos spolupráci se společností Sony. Proto i chystané telefony Oppo a Vivo prý využijí vrstvené foto senzory u svých hlavních fotoaparátů.