Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. Tyto telefony najdeme v produktových řadách A a M. V případě levnějších telefonů z těchto řad Samsung většinou nepořádá velké prezentační akce a uvede je v tichosti na svých stránkách. Je pravděpodobné, že podobný osud stihne i model Samsung Galaxy A15 5G.

Vzhledem k tomu, že modely Galaxy A14 4G a Galaxy A14 5G debutovaly na začátku letošního roku, tipaři odhadují, že i model Samsung Galaxy A15 5G a Galaxy A15 4G dorazí na začátku roku příštího. Tedy v době, když už budou na světě vlajkové modely Galaxy S24. A přestože je do uvedení nových telefonů ještě poměrně dost času, tipaři se o ně už čile zajímají.

Odhadované specifikace telefonu Samsung Galaxy A15 5G

Celkem známý tipař, Paras Guglani, zveřejnil na platformě X kompletní soupisku specifikací chystaného telefonu Samsung Galaxy A15 5G. Pojďme se proto i my podívat, jaké specifikace tipař telefonu přisuzuje. Displej telefonu má podle tipaře úhlopříčku 6,5 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 90 Hz.

Dále tvrdí, že model Galaxy A15 5G pohání procesor MT6835, což je označení pro čipset Dimensity 6100 Plus. K němu prý výrobce přidá 4 GB a 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To prý lze dále rozšířit až na 1 TB. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh. Rychlé nabíjení je stará známá klasika Samsungu, takže opět můžeme očekávat výkon 25 W. Operačním systémem je Android 13. Ve foto výbavě najdeme trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix, 5 MPix a 2 MPix snímači. Přední kamera má 13 MPix senzor. Snímač otisků leží na hraně zařízení. Nu a v závěru tipař tvrdí, že Galaxy A15 5G půjde na trh v barvě černé a modré.