Říjen/október dnes končí, vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3 je na světě a na světě jsou i první telefony s ním. Letos souboj vyhrála společnost Xiaomi a její krásné nové stroje ze série Xiaomi 14. Ovšem listopad/november přinese další novinky. Je pravděpodobné, že čínští výrobci se budou snažit své nové vlajkové telefony s procesorem Snapdragon 8 Gen3 uvést před 11. listopadem, protože 11.11 vypukne v Číně velký prodejní festival Double Eleven. Dalšími adepty, které v podstatě už za pár dnů čeká představovačka, jsou herní telefony ze série iQOO 12.

Výrobce už potvrdil, že řadu iQOO 12 představí v Číně 7. listopadu, takže je jistě na místě, že se o ně začínají zajímat tipaři. A právě oni nám už před několika týdni nastínili, jak telefony vypadají a také kromě designu odhadovali i některé ze specifikací. A nyní se na čínské síti objevily nové reálné fotky telefonu iQOO 12, které ale v podstatě jen potvrdily vzhled známý z předchozích renderů.

Vzhled iQOO 12 podle reálných fotek

Reálné snímky ukazují jak čelní panel telefonu, tak i zadní panel. Na obrazovce iQOO 12 můžeme vidět i některé ze specifikací modelu s označením PD2307. Ale než se na ně podíváme, shrneme si, jak telefon vypadá. Model na fotce má plochý displej s velmi úzkými souměrnými rámečky. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Na fotce zadního panelu vidíme černou barevnou variantu, kdy záda mají povrch s texturou podobnou pískovci. Dominantou zad je velký a vystouplý modul hlavního fotoaparátu. Má tvar čtverce s výrazně zaoblenými rohy. LED blesk leží napravo od modulu. Je tedy zřejmé, že u modelů série iQOO 12 výrobce zvolil zcela nový design zadního panelu.

A teď už ke specifikacím, které vidíme na obrazovce modelu iQOO 12. Asi nikoho nepřekvapí, že telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen3 s maximálním taktem 3,2 GHz. Dále vidíme, že tento model má 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Ale k dispozici je tu i 12 GB virtuální RAM. Dále je tu i údaj o tom, že telefon má i čip Vivo V1 Imaging pro lepší fotografický výkon. Kromě toho také zástupci iQOO potvrdili, že chystané telefony se zaměřily na mobilní hry. Pro zvýšení herního výkonu dostanou i speciální herní čip Q1. Tento čip prý nabídne “super rozlišení obrazu” a “ultra vysokou obnovovací frekvenci”. Dále se prý dočkáme i čtyř zónového chladicího systému. Počítáme s tím, že další podrobnosti výrobce odhalí ještě před představovačkou.