Značka Realme je pověstná tím, že každým rokem pošle na trh poměrně dost telefonů a zpravidla všechny mají dobře vyvážený poměr cena/výkon. Mezi populární modely patří i telefony řady GT, které mají zajímavý design a slušné specifikace. Důkazem toho, je například i model Realme GT5, který debutoval před koncem prázdnin. Tento telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2, takže patří mezi prémiová zařízení. Ovšem s vydáním nového vlajkového čipsetu Snapdragon 8 Gen3 se dočkáme jeho ještě prémiovějšího sourozence, modelu Realme GT5 Pro.

Víme, že vydání procesoru Snapdragon 8 Gen3 rozhýbalo snad všechny výrobce chytrých telefonů, kteří jej chtějí použít u svých vlajkových strojů. A první modely s ním už jsou dokonce na světě. Ano, prvenství si letos urvala společnost Xiaomi a její telefony série Xiaomi 14. Vydání další telefonů očekáváme v průběhu příštího měsíce a zřejmě se v tomto období dočkáme i modelu Realme GT5 Pro, protože už má za sebou čínskou certifikaci Tenaa.

Parametry Realme GT5 Pro podle Tenaa

Telefon Realme GT5 Pro prošel certifikací Tenaa s kódovým označením RMX3888. Soupiska specifikací potvrdila, že jde opravdu o vlajkový telefony se vším všudy. Displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,78 palce a rozlišením 2780 × 1264 pixelů. Obnovovací frekvenci certifikační výpis sice neuvádí, ale je pravděpodobné, že to je 144 Hz. Obrazovka má zakřivené boční hrany a je do ní integrovaný snímač otisků.

Dále je u telefonu Realme GT5 Pro potvrzený procesor Snapdragon 8 Gen3. Čipset je podle výpisu spárovaný s 8 GB/12 GB/16 GB operační paměti a 128 GB/256 GB/512 GB interního úložiště. Není ale vyloučeno ani 1 TB vnitřní paměti. Baterie je dvou článková a má celkovou kapacitu 5260 mAh. Proslýchá se, že akumulátor podporuje 100 W kabelové nabíjení a také 50 W bezdrátové nabíjení. Ve foto výbavě telefonu Realme GT5 Pro prý najdeme trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem, 50 MPix teleobjektivem s 2,7× zoomem a 8 MPix širokoúhlým objektivem. Přední kamera má 32 MPix. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Realme UI 5.