S uvedením operačního systému Android 14 se snad všichni výrobci chytrých telefonů snaží co nejdříve připravit své nadstavby založené právě na tomto novém systému. Pracovali na nich už dlouho, takže na svět se derou stabilní verze nadstaveb. Samozřejmě jejich aktualizace neproběhnou najednou, ale postupně. Stabilní verzi nadstavby One UI 6 připravila i společnost Samsung. A podle očekávání ji nejdříve dostanou letošní vlajkové telefony řady Galaxy S23.

One UI 6 ve stabilní verzi je připravená po devíti předchozích beta verzích, které testeři prověřovali právě na telefonech Galaxy S23. Nyní Samsung nasazuje stabilní verze globálně, takže se na ni těší i evropští majitelé těchto telefonů, včetně těch českých.

Podrobnosti o One UI 6 ve stabilní verzi

Přicházející aktualizace stabilní One UI 6 má velikost zhruba 3 GB a je tu spousta novinek a vylepšení. Na českých stránkách společnosti Samsung proto už nyní najdete podrobnosti o tom, co nadstavba v nové verzi vašim telefonům přinese. Kromě jiného je k dispozici nový vzhled prostředí s novými ikonami, které mají jednodušší popisky. Je tu i možnost změnit velikost hodin na zamykací obrazovce.

One UI 6

Vylepšení dostávají i nové widgety, Rychlý panel a panel oznámení. Rychlý panel má nové rozložení tlačítek, kdy Wi-Fi a Bluetooth mají svá vlastní místa nahoře, rychlé přepínání a jas se přesunul dolů.  V nadstavbě One UI 6 je i nový video přehrávač Studio, ale zatím je zřejmě omezený jen na rozlišení FullHD. Nový vzhled má například i widget pro počasí a také aplikace Samsung Health. Vylepšený je i režim Letadlo. Pokud jste tedy majiteli některého z telefonů řady Galaxy S23, podívejte se, zda i pro váš telefon už není aktualizace nachystaná. Distribuce aktualizace začíná dnes, ale nějakou dobu potrvá, než se dostane na úplně všechny telefony. Samsung přislíbil, že další telefony mimo řadu Galaxy S23 dostanou aktualizaci nové verze nadstavby v nejbližších měsících.