Tak už jen dva dny. Fanoušci Xiaomi jistě tuší, co se za dva dny stane a jistě to tuší i ostatní fandové mobilních technologií. Pokud jste ale včera byli mimo síť připomeneme, že právě včera čínský výrobce potvrdil, že 26. října/októbra představí v Číně své nové vlajkové telefony řady Xiaomi 14. A nejen je, společně s nimi uvede i nový operační systém HyprerOS, který postupně nahradí nadstavbu MIUI. A aby toho nebylo málo, svou premiéru odehrají i chytré hodinky Watch S3.

Současně s potvrzením termínu představovačky a produktů, které Xiaomi uvede, zástupci společnosti také velmi pochvalně pohovořili o spolupráci s firmou Leica. S společně s ní totiž pracovali na fotoaparátech chystaných telefonů. Údajně jde o pro Xiaomi historický okamžik, protože telefony dostanou objektiv Leica Summilux. Právě tento objektiv je tím nejlepším v oblasti mobilní fotografie. A zdá se, že půjde o jeden z hlavních taháků, protože na čínském Weibo už visí podrobná upoutávka, která rozebírá detaily hlavních fotoaparátu telefonů řady 14.

Informace o fotoaparátech telefonů Xiaomi 14

V nové upoutávce Xiaomi opět zmiňuje zbrusu nový objektiv společnosti Leica. Jeho specifikace formuluje takto: VARIO-SUMMILUX 1:1,6-2,2/14-75 ASPH. Pokud převedeme tuto kaskádu zkratek do běžné řeči znamená to, že jde o objektiv s asférickými čočkami Summilux (ASPH), které mají zásadní vliv na kvalitu objektivu. Snímač je dále schopný pořizovat fotografie a videa se clonami v rozmezí f/1.6 až f/2.2 a podporuje ohniskové vzdálenosti od 14 mm do 75 mm. Díky tomu všemu je objektiv na úrovni Leica DSLR.

Xiaomi dále potvrdilo, že telefony série 14, jsou těmi prvními, které mají takto koncipovaný fotoaparát od společnosti Leica. Zpravidla takové objektivy najdeme u DSLR fotoaparátů, jejichž cena se pohybuje nad 2000 dolary. Proto jsou právě tyto telefony s optikou Leica přelomem a velkým krokem vpřed v segmentu mobilní fotografie. V sestavě hlavního fotoaparátu najdeme také širokoúhlý objektiv a teleobjektiv. Foto výbava tedy vypadá skutečně skvěle a máme se na co těšit.