Před nějakým časem se na síti objevily informace, že společnost Xiaomi připravuje svůj vlastní operační systém, který zcela nahradí nadstavbu MIUI. Tipaři ale původně tvrdili, že nástup tohoto systému nebude nijak rychlý a že nadstavba přijde minimálně ještě ve verzi MIUI 15. A pokud Xiaomi operační systém uvolní, tak jen pro čínské uživatele. Ovšem za nedlouho šéf Xiaomi, pan Lei Jun potvrdil, že vlastní operační systém Xiaomi HyperOS mají připravený a debutovat bude v řadě vlajkových telefonu Xiaomi 14.

Dnes už také víme, že uvedení telefonů Xiaomi 14 je na dohled. Samozřejmě nejdřív musí Qualcomm oficiálně představit procesor Snapdragon 8 Gen3 a až pak dojde představovačku prvních telefonů s tímto čipsetem. A Xiaomi dnes potvrdilo, že telefony dorazí na čínský trh na konci tohoto měsíce.

Xiaomi HyperOS je čistší rozhraní než MIUI 14

Protože se uvedení systému Xiaomi HyperOS blíží, tipaři se vrhli do zjišťování, co nový operační systém obnáší. Jak se říká, kdo je připraven není překvapen. Proto se i my podíváme na první snímky obrazovky telefonu, který běží na HyperOS. Asi jednoduše lze říci, že nový operační systém je podstatně čistší, než MIUI 14. Navíc je tu i výrazné víc možností přizpůsobení zamykací obrazovky.

Xiaomi HyperOS také nabízí nové typy šablon, hodin, fontů písma a widgetů. K dispozici jsou i podrobnější možnosti přizpůsobení tapety. Ovládání softwaru se zdá být efektivnější ve srovnání s MIUI 14, ale ikony zůstávají v podstatě stejné. Nicméně je pravděpodobné, že na snímcích obrazovky vidíme velmi rannou beta verzi vydání HyperOS. Proto je berme s rezervou. Vývojáři Xiaomi jistě na operačním systému ještě pracovali, takže finální vzhled nového uživatelského rozhraní se může lišit. Podrobnosti se dozvíme už za necelé dva týdny.