Říjen se přehoupl do své druhé poloviny a to znamená jediné. Blíží se summit společnosti Qualcomm, který je letos naplánovaný na 24. až 26. října/októbra. Na summitu, jako každým rokem, dojde na uvedení nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3. Vzhledem k tomu, že si tento čipset pro své nové telefony zarezervovala spousta výrobců, brzy se rozjedou i jejich představovačky. Zatím to vypadá, že jako první uvede své nové vlajky společnost Xiaomi. Ostatně dnes na čínském Weibo potvrdila, že řada Xiaomi 14 dorazí na konci tohoto měsíce. Je tedy otázka, kdo bude další. Může to být značka iQOO se svými vlajkovými stroji iQOO 12 a 12 Pro?

Tipaři odhadují termín uvedení řady iQOO 12

Je pravděpodobné, že čínští výrobci se budou snažit své nové vlajkové telefony s procesorem Snapdragon 8 Gen3 uvést před 11. listopadem, protože 11.11 vypukne v Číně velký prodejní festival Double Eleven. A v případě značky iQOO tomu podle tipařů nebude jinak. Jeden z tipařů tvrdí, že na uvedení dojde 7. listopadu/novembra, tedy krátce po vydání procesoru Snapdragon 8 Gen3 a pár dnů před zahájením prodejního festivalu.

Kromě termínu představení telefonů řady iQOO 12 odhadují tipaři i některé z jejich specifikací. Očekávají, že oba telefony dostanou 6,78 palcový E7 AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Standardní model má prý plochý displej s rozlišením 1,5K a Pro model má zakřivenou obrazovku s rozlišením 2K. Oba shodně pohání čipset Snapdragon 8 Gen3. K němu prý výrobce přidá až 24 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště.

Co se kapacity baterií telefonů iQOO 12 týče, objevila se nyní na síti čerstvá informace, která prý unikla z certifikační databáze UFCS. Podle této zvěsti má standardní model dvoučlánkovou baterii s celkovou kapacitou 4880 mAh, která podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Modelu Pro pak dodá energii také dvoučlánkový akumulátor, který má ale celkovou kapacitu 4980 mAh. I tato baterie podporuje 120 W kabelové nabíjení a navíc i 50 W bezdrátové nabíjení. Další podrobnosti o obou telefonech očekáváme už brzy.