Podzim je tu a konec letošního roku se nezadržitelně blíží. Ovšem pro fanoušky mobilních technologií nastanou žně. Dojde totiž na uvedení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3 a po jeho vydání se strhne boj o to, který z výrobců chytrých telefonů jako první představí svůj nový vlajkový model s tímto čipsetem. Podle prvních odhadů má na vítězství slušně našlápnuto společnost Xiaomi, která prý už 27. října/októbra uvede na čínský trh svou vlajkovou sérii Xiaomi 14.

Pokud se tedy tipaři nepletou, tak vlajkové telefony Xiaomi 14 jsou doslova za dveřmi. Možná i v souvislosti s tím se na síti v rychlém tempu množí informace o jednotlivých modelech z této série. Před pár dny jsme viděli renderované obrázky a stručný souhrn parametrů modelu Pro. Dnes se naopak podíváme na souhrn specifikací standardního modelu, který na platformě X zveřejnil tipař, který si říká Anvin.

Odhadované specifikace telefonu Xiaomi 14

Tipař také zveřejnil jakýsi promo leták, kde je kromě specifikací i snímek standardního modelu. Leták pochází z čínské sítě Weibo, takže je možné, že je falešný. Proto berme specifikace s rezervou. Displej modelu Xiaomi 14 má údajně úhlopříčku 6,44 palce a jde o Huaxin C8 OLED obrazovku. Její rozlišení je 1,5K. Displej podporuje jas až 2800 nitů, HDR10+, barevný gamut DCI-P3 a Dolby Vision.

Je tu ovšem údaj, kterému můžeme rozhodně věřit. Model Xiaomi 14 totiž bude určitě pohánět procesor Snapdragon 8 Gen3. S tímto čipsetem se pojí i operační paměť LPDDR5X a interní úložiště UFS 4.0. Dále má prý chystaný telefon baterii s kapacitou 4600 mAh a podporou 90 W kabelového nabíjení, 50 W bezdrátového nabíjení a 10 W reverzního bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix snímač OmniVision OV50H s OIS, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 50 MPix teleobjektiv. Tipař dále hovoří i o duálních stereo reproduktorech, IR blasteru a duální GPS. Nechybí prý ani odolnost podle certifikace IP68 a velký chladicí systém s parní komorou. Uvidíme ale, které ze specifikací výrobce skutečně potvrdí.