Společnost Oppo patří mezi ty výrobce, kteří se nezalekli produkce skládacích telefonů. Sice mezi ty nejlepší a největší jednoznačně patří společnost Samsung, která se výrobou skládacích telefonů zabývá dlouho, ale ani Oppo nezůstává pozadu. Alespoň co se týče véčkových skládací modelů. A právě poslední generaci véčkového telefonu, model Oppo Find N3 Flip, výrobce představil před dvěma měsíci na čínském trhu. Samozřejmě v portfoliu najdeme i klasický skládací telefon Oppo Find N3, ten se ale na svůj debut teprve chystá.

Na představovačku telefonu Find N3 ale nebudeme čekat dlouho. Proběhne totiž už za dva dny, tedy 19. října/októbra. Připomeneme i to, že ve stejný den bude na globálních trzích uvedený i historicky první skládací telefon společnosti OnePlus, OnePlus Open. Podle tipařů je právě skládací model OnePlus přeznačenou globální verzí modelu Oppo Find N3. A zdá se, že je to pravda, protože i design obou telefonů je v podstatě identický. Alespoň to nyní potvrdily renderované snímky, které na platformě X zveřejnil známý designér Evan Blass.

Vzhled telefonu Oppo Find N3

Kromě renderovaného snímku telefonu Oppo Find N3 zveřejnil Blass i jeho reálnou fotku. Na renderu má telefon zlatou barvu, na fotce je vyvedený v barvě černé. To potvrdilo i dřívější odhady tipařů, kteří avizovali, že telefon půjde na trh ve verzi s veganskou kůží a ve verzi se skleněným zadním panelem. Ze snímků je zřejmé, že černá verze je potažená kůží a zlatá je skleněná.

Stejně jako model OnePlus Open má i telefon Find N3 velký kruhový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Modul je skutečnou dominantou zadního panelu. Velké písmeno H v modulu dokazuje, kdo se postaral o optiku. Ano, je to opět firma Hasselblad. Specifikace modelu Find N3 jsou až na jedu stejné jako u modelu OnePlus. Změnu najdeme u procesoru, kterým je u telefonu Oppo Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Přesné parametry obou chystaných skládacích telefonů se dozvíme už za dva dny.