Také společnost OnePlus naskočila na vlnu skládacích telefonů a připravuje svůj historicky první skládací model. Na tento telefon čekáme už poměrně dlouho, protože první zmínky o něm prosákly na síť už v roce 2021. Jeho existenci výrobce potvrdil na letošním veletrhu MWC s tím, že jej představí do konce roku. Tipaři odhadovali, že představovačka proběhne už o prázdninách, ale jak víme, v té době naopak výrobce oznámil, že jejich OnePlus Open dorazí podstatně později. Jako důvod pro zpoždění tipaři uváděli výměnu displejů z dílen BOE za obrazovky od Samsungu.

Obrazovky jsou, zdá se, vyměněny a uvedení modelu OnePlus Open nestojí nic v cestě. Jeho představovačka proběhne 19. října/októbra a bude globální. Telefon se dostane i na indický trh a jeden ze známých indických tipařů, Abhishek Yadav, odhalil pár dnů před uvedením jeho indické ceny a některé specifikace.

Kolik stojí skládací OnePlus Open?

OnePlus Open sice bude debutovat za tři dny, ale než se dostane do prodeje, ještě nějakou chvíli to potrvá. Tipař odhaduje, že prodeje v Indii odstartují až 27. října. A jeho cena v Indii je prý opravdu vysoká, začíná totiž na 139999 indických rupiích, což je v přepočtu zhruba 1681 dolarů. Ovšem u skládacích telefonů, které mají jednoznačně vyšší výrobní náklady než klasické telefony, taková cena nepřekvapí. Navíc zarytí fandové skládacích strojů si jistě rádi připlatí. A zřejmě i v Indii.

OnePlus Open se ale dostane i do Evropy a podle prvních odhadů německých tipařů se jeho cena na evropských trzích může točit kolem 1699 dolarů. To je zhruba 1614 euro, takže i v Evropě si potenciální kupci sáhnou hlouběji do kapsy. Navíc na evropském trhu se objeví jen dvě barevné varianty, a to černá a zelená. Do Indie prý telefon dorazí i ve zlaté barvě. Připomeneme i to, že je velmi pravděpodobné, že OnePlus Open je přeznačenou verzí Oppo Find N3, který po svém uvedení zůstane výhradně na čínském trhu. Na potvrzení této informace si počkáme už jen tři dny.