Minulý týden představila společnost Google stabilní verzi operačního systému Android 14. Následně na to začala aktualizovat své telefony Pixel. Samozřejmě v tomto směru nezahálí ani další výrobci chytrých telefonů. Ti zpravidla mají k operačnímu systému Android i své nadstavby, které je potřeba aktualizovat. Víme, že na aktualizaci nadstavby pracuje například Xiaomi, která ji už připravila pro telefony Xiaomi 13, 13 Pro a 12T. Na nadstavbě pracuje i Samsung, ale ten má ještě celkem dost času, protože nadstavbu One UI postavenou na Androidu 14 chystá až pro své vlajky řady Galaxy S24. A na novou verzi nadstavby Nothing OS 2.5 se mohou těšit i majitelé telefonu Nothing Phone (2).

Je jasné, že nová verze nadstavby pro telefon Nothing Phone (2) je postavená na operačním systému Android 14. Nadstavba Nothing OS 2.5 je připravená v otevřené betě a kromě funkcí systému Android 14 je tu také řada vylepšení samotné nadstavby. Ale vzhledem k tomu, že nejde o stabilní verzi, může obsahovat ještě různé chyby a problémy, které testeři při jejím testovaní odhalí. Pokud by chyb bylo příliš mnoho, není prý problém se vrátit zpět k původní verzi nadstavby.

Jaké novinky nadstavba Nothing OS 2.5 přináší?

Jde především o rozšíření uživatelského rozhraní. To je u nadstavby Nothing OS 2.5 intuitivnější a uživatelsky přívětivější. Uživatelům usnadní procházení funkcí a nastavení telefonu. Jsou tu také nové animace a přechody. Aktualizace nadstavby slibuje také zlepšení výkonu telefonu. Nothing OS 2.5 totiž optimalizuje hardware a software telefonu tak, aby jeho chod byl plynulejší a rychlejší. Jsou zde nové funkce pro snížení spotřeby baterie a zvýšení efektivity telefonu.

V nadstavbě Nothing OS 2.5 najdeme i vylepšené funkce fotoaparátu, jsou tu i nové foto režimy a filtry. Přibyly také funkce pro lepší zabezpečení telefonu, které chrání data a soukromí uživatelů. Jsou to například šifrovací funkce a bezpečnostní protokoly. Dále zde najdeme nové funkce pro notifikace a jejich správu. Dále výrobce přidal i nová témata, tapety, ikony, widgety a fonty. Rozšířila se i nabídka gest a vylepšení se dočkala i domovská obrazovka. Je toho zkrátka hodně. Pokud se chcete pustit do testování nové verze nadstavby na svém telefonu Nothing Phone (2) ujistěte se, že váš stroj běží na nadstavbě Nothing OS 2.0.3. Pak se podívejte na stránky fóra Nothing, kde najdete podrobný návod jak nadstavbu stáhnout a nainstalovat.