Summit společnosti Qualcomm se nezadržitelně blíží a to znamená jediné, oficiální představení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3. Snad všichni výrobci chytrých telefonů si už tento čipset zarezervovali pro své nové stroje, na kterých už pracují. Postupně nám je budou po uvedení čipsetu Snapdragon 8 Gen3 představovat. Samozřejmě se opět spekuluje, že mezi prvními zřejmě dorazí telefony společnosti Xiaomi. Naopak mezi vlajkové telefony, které uvidíme až na začátku příštího roku patří modely společnosti Samsung. Představovačku prý plánují na leden/január a asi nejžhavějším želízkem v ohni je nejvyšší model z celé série, Samsung Galaxy S24 Ultra.

O chystaném telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra víme, a doufáme, že je to pravda, že půjde na všechny světové trhy výhradně s procesorem Snapdragon 8 Gen3. To se už nedá říci o jeho sourozencích. Model Galaxy S24 a Galaxy S24 Plus půjdou na některé trhy s vlajkovým Snapdragonem a na jiné s čipsetem Exynos 2400. Asi nemusíme dodávat, že pro Evropu se chystá verze s Exynosem. Ale vraťme se zpět k modelu Galaxy S24 Ultra a k jeho benchmarkovým testům Geekbench.

Geekbench prošla americká verze modelu Samsung Galaxy S24 Ultra

Benchmarkovými testy Geekbench prošla americká verze telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra. Má kódové označení SM-S928U, kdy podle písmena U na jeho konci je jasné, že jde o americký model. Telefon při testech pohání procesor s označením “pineapple” a osmi jádry s architekturou 1/3/2/2 a jde tedy o Snapdragon 8 Gen3. Maximální takt na primárním jádru je 3,30 GHz, což je sice méně než u předchozí generace, ale narostl takt tří jader ve druhém clusteru, a to na 3,15 GHz. Další dva clustery mají jádra s taktem 2,96 GHz a 2,27 GHz.

Procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a, samozřejmě, systém Android 14. K němu telefony řady Galaxy S24 dostanou i novou verzi nadstavby One UI 6.1. V Single-core testu získal Samsung Galaxy S24 Ultra 2234 body a ve více jádrovém testu pak 6807 bodů. Ve srovnání s modelem Galaxy S23 Ultra je to celkem masivní nárůst, a to o 15 % a 35 %. Vlajkový procesor má tedy opravdu výkonu na rozdávání.