Asi všichni fanoušci mobilních technologií potvrdí, že jedno z předních míst v tomto segmentu už nějakou dobu obhajuje značka Redmi. Každým rokem nám připraví několik zajímavých telefonů, které jdou napříč všemi segmenty a jejich společným znakem je velmi dobře vyvážený poměr cena/výkon. Není to tak dávno, co na trhu zazářily modely řady Redmi Note 13 v čele s modelem Note 13 Pro Plus. Ovšem letos se dočkáme ještě dalších telefonů. Ano, jde o modely Redmi K70, K70 Pro a K70e.

Kapacita baterie a výkon nabíjení telefonu Redmi K70

Tipaři odhadují, že telefony řady Redmi K70 dorazí v listopadu/novembri nebo na začátku prosince/decembra, a to je v podstatě už za pár týdnů. Proto telefony v těchto dnech procházejí potřebnými certifikacemi, které odhalují některé z jejich specifikací. Na stránkách 91Mobiles nyní najdeme zprávu o tom, že standardní model K70 prošel čínskou certifikací 3C. Jak víme, tato certifikace schvaluje kapacitu baterie a také výkon nabíjení.

Certifikací prošel telefon Redmi K70 s kódovým označením 2311DRK48C. Podle výpisu má baterii s kapacitou 5500 mAh. Potvrzené je i rychlé nabíjení s výkonem 90 W. To je celkem zajímavý posun ve srovnání s loňským modelem K60, které podporuje nabíjení s výkonem 67 W. Tipaři také uvádějí, že model K70 Pro je na tom ještě lépe. Má 5120 mAh akumulátor a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W.

Potud tedy dobré zprávy. Ovšem už nějakou dobu se proslýchá, že letos telefony řady Redmi K70 nedostanou podporu bezdrátového nabíjení. To si loni u modelů K60 fanoušci velmi pochvalovali. Nicméně výrobce tuto skutečnost zatím ani nepotvrdil a ani nevyvrátil. Víme také, že každý ze tří telefonů pohání jiný procesor. Standardní model má Snapdragon 8 Gen2, model K70 Pro dostane Snapdragon 8 Gen3 a u modelu K70e výrobce vsadil na Dimensity 9200 Plus. Telefony jsou prý už nyní testovány s operačním systémem Android 14 a nadstavbou MIUI 15.