Společnost OPPO oznámila, že její vlajková loď mezi skládacími telefony – Find N2 Flip – patří mezi první zařízení na světě, která obdrží veřejnou verzi systému ColorOS 14. Ten je založený na novém Androidu 14. Je to od roku 2019 pátý rok v řadě, kdy OPPO mezi prvními výrobci smartphonů poskytuje svým zákazníkům velké aktualizace systému Android. Telefon je dostupný i na našem českém trhu.

„OPPO i Google sdílejí stejnou vizi. A dlouhodobě se snaží poskytovat svým uživatelům co nejlepší zážitek z používání operačního systému,“ říká Peter Dohyung Lee. Což je vedoucí oddělení vlajkových lodí společnosti OPPO. „Díky intenzivní spolupráci se společností Google jsme letos v dubnu přinesli funkci převodu řeči na text do telefonu Find N2 Flip. A nyní, díky urychlenému příchodu systému ColorOS 14, založeného na systému Android 14, zkoumáme ještě další možnosti skládacích telefonů. S bezkonkurenčními softwarovými možnostmi se snažíme poskytovat uživatelům působivější funkce. A zpřístupnit jim nejlepší možné zážitky ze skládacích zařízení,“ dodává Peter Dohyung Lee.

OPPO Find N2 Flip – oznámení na Google I/O

Již na květnové konferenci Google I/O společnost OPPO oznámila, že model OPPO Find N2 Flip bude mezi prvními smartphony na světě, které obdrží aktualizaci na beta verzi systému Android 14. Systém Android 14 obsahuje řadu novinek. A to v oblasti ochrany soukromí, přístupnosti, výkonu a funkcí přizpůsobitelných uživatelům. Stejně jako větší podporu skládacích zařízení. Z hlediska ochrany osobních údajů umožňuje nový systém například výběr fotografií a videí, ke kterým budou mít aplikace povolený přístup. Na rozdíl od umožnění plného přístupu ke všem mediálním položkám v zařízení.