Představení nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen3 je doslova na dohled. Qualcomm už před časem potvrdil termín svého summitu na 24. až 26. října/októbra, takže je jasné, že právě tam bude nový čipset debutovat. Zároveň to znamená, že krátce po premiéře procesoru dojde také na uvádění nových vlajkových telefonů s tímto čipsetem.

Své vlajkové telefony chystá celá řada etablovaných výrobců, společností Xiaomi počínaje, přes Samsung, OnePlus a další. V této řadě čeká také značka iQOO. Už nějakou dobu tipaři totiž avizují, že v přípravách je série iQOO 12. Minimálně jeden z modelů dostane právě již zmíněný procesor Snapdragon 8 Gen3.

Specifikace hlavní kamery modelu iQOO 12

O některých specifikacích telefonu iQOO 12 nás už tipaři informovali a nyní se k nim vrací. Respektive vrací se k výbavě hlavního fotoaparátu. Na čínském Weibo se o složení kamery zmiňuje nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Podle něj má fotaparát tři snímače, což ale nepřekvapí. Primární senzor má rozlišení 50 MPix a jde o snímač OmniVision OV50H, který podporuje optickou stabilizaci obrazu.

Dalším snímačem v sestavě hlavní kamery modelu iQOO 12 je 50 MPix senzor Samsung Isocell JN1, který funguje jako širokoúhlý objektiv. Nu a třetím snímačem v pořadí je OmniVision OV64B s rozlišením 64 MPix. Jde o teleobjektiv s 3× zoomem a podporou optické stabilizace obrazu. A právě teleobjektiv je podle tipaře velkým posunem vpřed, protože u modelů řady iQOO 11 takový snímač chyběl. Je také pravděpodobné, že se u chystaných telefonů dočkáme i nového ISP čipu Vivo V3, takže foto výstupy by měly být opravdu velmi dobré. Uvedení telefonů řady iQOO 12 tipaři očekávají na konci listopadu/novembra a nebo na začátku prosince/decembra.