Spousta výrobců chytrých telefonů nezanedbává ani segment nositelností. Ve svých portfoliích mají například i chytré hodinky, které zpravidla každým rokem upgradují a na trh posílají jejich novou verzi. A pak tu máme společnost OnePlus. Ne, že by v jejich nabídce chytré hodinky chyběly, ale přece jen své historicky první a zároveň i poslední hodinky představili v roce 2021. To se prý změní, protože v přípravách je prý chronometr OnePlus Watch 2.

Vraťme se ale ještě na chvíli k prvním hodinkám společnosti OnePlus. Byly sice designově celkem povedené, ale co se týče specifikací, šlo spíš o takový lepší fitness náramek se vzhledem hodinek. Výrobce se je sice snažil průběžně aktualizovat, ale nyní už je stáhl z prodeje. To by také mohlo nasvědčovat odhadům tipařů, že připravuje jejich nástupce.

OnePlus Watch 2 mají údajně kruhový displej

Informace o chystaných hodinkách OnePlus Watch 2 přichází od celkem důvěryhodného tipaře Maxe Jambora. O jejich specifikacích ale neříká nic, respektive snad jen to, že mají kruhový displeje. Vzhled tedy bude v podstatě stejný, ale doufáme, že OnePlus měl poměrně dost času na to, aby zapracoval na vylepšení hardware i software.

Prostor pro vylepšení je sice velký, ale původní hodinky nenastavily laťku příliš vysoko. Takže cokoli výrobce vylepší, bude “výrazné”. Je také velkou otázkou na jakém operačním systému hodinky OnePlus Watch 2 poběží. Je zatím nejasné, zda výrobce využije systém Wear OS a nebo se vydá cestou vlastního systému. Na těchto věcech sice spolupracuje se společností Oppo, ale ta použila Wear OS jen u hodinek s obdélníkovým displejem. V této chvíli je otázek kolem specifikací chystaných hodinek poměrně hodně a bylo by velmi předčasné o nich nyní spekulovat.