Značka Honor se po osamostatnění od své matky Huawei celkem slušně rozjela. A to ve všech segmentech, včetně skládacích telefonů. Jen během loňského roku uvedli na trh rovnou dva skládací modely Magic V a Magic Vs a druhý z nich dokonce putoval na globální trhy. Navíc výrobce představil před třemi měsíci další skládací kousek, Honor Magic V2. Také tento skládací model Honor po uvedení v Číně představil i na globálních trzích, ale jeho prodeje odstartují později. Ovšem tím Honor se skládacími telefony letos nekončí. Připravuje totiž i model Honor Magic Vs 2.

Honor Magic Vs 2 má potvrzený termín uvedení

Tipaři nedávno odhadovali, že na uvedení skládacího telefonu Honor Magic Vs 2 dojde už brzy a výrobce to také právě dnes potvrdil na svém oficiálním Weibo účtu. Představovačku v Číně naplánoval na 12. října/októbra na 19:30 místního času. Zároveň potvrdil ale i to, že společně s telefonem budou debutovat také chytré hodinky Honor Watch 4 Pro.

Z upoutávky na představovačku ale nezjistíme, jaké specifikace má telefon Honor Magic Vs 2 a nebo případně hodinky Watch 4 Pro. Nicméně podle snímku vidíme, že skládací stroj bude opět velmi štíhlý a trojitým hlavním fotoaparátem. Také hodinky mají prémiový design. Tipaři ale odhadují, že nový telefon je jen mírně vylepšený ve srovnání s loňským Magic Vs.

Podle testovacího výpisu Geekbench model Magic Vs 2 pohání procesor Snapdragon 8+ Gen 1 s 16 GB operační paměti. Certifikace zas potvrdily podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Tipaři odhadují, že primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix. Prý jej doplní také 50 MPix širokoúhlý objektiv a 8 MPix teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Hlavním tahákem je ale konstrukce telefonu, která je prý ještě tenčí než u modelu Magic Vs a po rozložení má tloušťku pouhých 6,1 mm. Počítáme s tím, že výrobce některé ze specifikací nového skládacího telefonu potvrdí ještě před uvedením.