Je to sotva pár dnů, co společnost Samsung představila několik nových produktů “Fan Edition”. Mezi nimi byl i tablet Galaxy Tab S9 FE. A aby toho nebylo málo, došlo také na uvedení modelu Samsung Galaxy Tab A9. Ten ale debutoval v tichosti zalistováním na webu Samsung Guatemala a stránkách SAE Amazon. Ovšem o specifikacích nového tabletu jsme se něco málo dozvěděli už dříve, a to díky zápisu do databáze Google Play Console. Přesto si jeho parametry nyní shrneme.

Hlavní specifikace tabletu Samsung Galaxy Tab A9

Podobně jako telefony společnosti Samsung z produktové řady Galaxy A, patří i tablet Samsung Galaxy Tab A9 k těm levnějším zařízením. Dává to najevo i jeho design, který je naprosto jednoduchý. Kolem displeje jsou širší rámečky, které navíc nejsou souměrné. Ty na kratších stranách jsou výrazně širší, než ty na delších stranách. Na zadním panelu pak vidím jen jeden snímač hlavního fotoaparátu.

Displej jako takový je typu LCD s úhlopříčkou 8,7 palce, rozlišením 1340 × 800 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Jak už víme z databáze Google Play Console, tablet Galaxy Tab A9 pohání procesor Helio G99. K němu výrobce přidal 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Údajně ale jde na trh i verze Galaxy Tab A9 Plus, která má 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. Ovšem tento model není zatím na stránkách Samsungu zalistovaný.

Tablet Samsung Galaxy Tab A9 má také dva reproduktory s Dolby Atmos a podporou 3D zvuku. Podrobnosti o kapacitě baterie ale na guatemalském webu společnosti Samsung nenajdeme. Je tu snad jen zmínka o tom, že tablet je kompatibilní s nabíječkou s výkonem 15 W. Stejně tak zde nenajdeme ani informaci o rozlišení fotoaparátů. Každopádně je jasné, že tablet běží na operačním systému Android 13. Tablet Galaxy Tab A9 jde na trh v barvě šedé a cena v Guatemale je nastavená na 1499 guatemalských quetzalů, což je v přepočtu zhruba 191 dolarů.