Dneska se ještě jednou vrátíme k představovačce společnosti Samsung. Jak víme proběhla před dvěma dny v Indii a došlo zde na uvedení několika produktů řady “Fan Edition”. Hlavní hvězdou byl samozřejmě dlouho očekávaný telefon Galaxy S23 FE, jehož specifikace jsme si už včera shrnuli. Ovšem Samsung před představovačkou naznačil, že uvede i další FE produkty, a to tablet a sluchátka. A tak se také stalo. Na světě je i řada Samsung Galaxy Tab S9 FE a sluchátka Galaxy Buds FE. Proto se i na ně nyní podíváme podrobněji.

Samsung Galaxy Tab S9 FE

V případě představeného tabletu Samsung Galaxy Tab S9 FE je potřeba dodat, že jej výrobce představil ve dvou verzích. Kromě standardního modelu jde na trh i verze Tab S9 FE Plus. Oba tablety ale mají velmi podobné specifikace a liší se jen v některých detailech. Je to v první řadě velikost displeje. Model Samsung Galaxy Tab S9 FE má LCD obrazovku s úhlopříčkou 10,9 palce a rozlišením 2304 × 1440 pixelů, kdežto model Plus má 12,4 palcový LCD displej s rozlišením 2560 × 1600 pixelů. V obou případech ale obnovovací frekvence dosáhla na 90 Hz.

Oba nové FE tablety pohání procesor Exynos 1380 s GPU Mali-G68 MP5. K němu u modelu Samsung Galaxy Tab S9 FE výrobce přidal 6 GB/8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště a model Plus pak dostal 8 GB/12 GB RAM a také 128 GB/256 GB interní paměti. Další rozdíl je v kapacitě baterií. První z tabletů má 8000 mAh akumulátor a druhý pak 10090 Mah baterii. Rychlé nabíjení má v obou případech výkon 45 W. Oba tablety také podporují stylus S-Pen, jsou odolné podle certifikace IP68 a mají duální reproduktory AKG s Dolby Atmos. Běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou One UI 5.1.1.

Rozdíly mezi tabletem Samsung Galaxy Tab S9 FE a jeho Plusovou verzí najdeme i u foto výbavy. Standardní model má hlavní fotoaparát s 8 MPix snímačem a model Plus má dva 8 MPix senzory, kdy jeden funguje jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera má u obou modelů 12 MPix a je širokoúhlá. Oba dva tablety řady Galaxy Tab S9 FE se podívají i na náš český trh a jejich prodeje už od včerejška běží. Česká cena standardního modelu začíná na 12999 Kč a cena modelu Plus začíná na 16999 Kč.

Sluchátka Galaxy Buds FE

U bezdrátových sluchátek Galaxy Buds FE se výrobce zaměřil na jejich zvuk. Mají vylepšené podání basů, které jsou plné a bohaté. K tomu musíme připočíst i podporu aktivního potlačení hluku a funkci Ambient Sound pro přizpůsobení audio prostředí. Sluchátka mají také tři mikrofony a funkci AI Deep Neural Networkm pro minimalizování hluku při telefonních hovorech. Dále je tu podpora kodeků AAC, SBC a SSC. Samozřejmě nechybí ani podpora Bluetooth 5.2.

Baterie jednotlivých sluchátek má kapacitu 60 mAh a dobíjecí box má 479 mAh akumulátor. Výdrž na jedno nabití je až 8,5 hodiny přehrávání hudby. Při dobíjení v boxu se výdrž zvedne až na 30 hodin. Tato výdrž platí pro užívání s vypnutým ANC. Se zapnutým ANC klesne na 6 a 21 hodin. Nový design zajistí pohodlné používání. Také sluchátka Galaxy Buds FE jsou již v prodeji na českém trhu v barvě Graphite a Mystic White a jejich cena začíná na 2690 Kč.