Microsoft Lists, univerzální aplikace pro správu úkolů, otevřela své dveře širšímu publiku. Původně jsme ji viděli v roce 2020 s omezeným přístupem pro firemní a podnikové uživatele. Loni pak byla krátce nabídnuta uživatelům v omezeném náhledu. Nyní společnost Microsoft rozšiřuje dostupnost bezplatné verze aplikace Microsoft Lists na všechny uživatele s účtem Microsoft Account. Je přístupná prostřednictvím aplikací pro systémy iOS a Android a webových prohlížečů.

MICROSOFT LISTS STARTUJE NA SYSTÉMECH IOS, ANDROID A NA WEBU

S aplikací Lists získají uživatelé možnost vytvářet, organizovat a sdílet seznamy na různých zařízeních. Aplikace dostala předpřipravené šablony pro širokou škálu úkolů. Jako je sledování výdajů, správa receptů a plánování. Sdílení seznamů je snadné a umožňuje spolupráci s kolegy, přáteli a rodinou. Umožňuje přispívat do jednoho seznamu více osobám.

Microsoft Lists

Aplikace Lists nabízí základní zobrazení seznamu ve tvaru mřížky, ale také možnost přepnout na zobrazení kalendáře nebo vlastní rozvržení. Podobá se populárním nástrojům pro správu úkolů, jako jsou například Asana a Airtable. Uživatelé mají navíc možnost exportovat seznamy do souborů CSV, což zjednodušuje přenos dat do jiných aplikací a služeb.

Garima Wadhera, hlavní programový manažer ve společnosti Microsoft, vyjádřila nadšení z možností, které aplikace Lists nabízí. Prohlásila: “Jsme nadšeni, jaké možnosti pro sledování informací vytvoříte během náhledu a jak je budete všechny sdílet. Vytvářejte, používejte a sdílejte své informace s kýmkoli a kdekoli na cestách díky personalizovanému a mobilnímu prostředí.”

V současné době je aplikace MicrosoftLists k dispozici v předběžném náhledu na adrese lists.microsoft.com a prostřednictvím specializovaných aplikací pro systémy iOS a Android. Společnost Microsoft nezveřejnila, zda plánuje i aplikaci pro stolní počítače, ani neupřesnila časový plán oficiálního uvedení aplikace Microsoft Lists z fáze preview.

Závěrem lze říci, že inkluzivní přístup společnosti ke správě úkolů prostřednictvím aplikace Lists slibuje zefektivnění produktivity a zlepšení spolupráce uživatelů napříč širokým spektrem potřeb a preferencí. Budoucnost může přinést ještě více inovací a funkcí, protože aplikace se bude dále vyvíjet a rozšiřovat svou uživatelskou základnu.