Telefon Samsung Galaxy S23 FE v posledních dnech často zmiňují tipaři. Jednak je to tím, že přesně na tento model čeká velká skupina fanoušků a jednak se zdá, že jej už brzy přivítáme na trhu. Tedy alespoň na tom indickém. Před pár dny se totiž na indickém Amazonu objevila první upoutávka, která naznačovala, že telefon dorazí už brzy. Konkrétní termín sice teaser neuvádí, ale podle tipařů to vypadalo na první polovinu října/októbra.

Nová upoutávka, která nyní visí na oficiálním účtu Samsung India na platformě X, odhady tipařů potvrdila. Vidíme na ní stejný obrázek tří snímačů fotoaparátu jako před týdnem na upoutávce na Amazonu, ovšem k nim přibyl i konkrétní termín představovačky. Ta je naplánovaná na 4. října. Kromě uvedení telefonu Samsung Galaxy S23 FE zřejmě dojde na představení dalších FE produktů. Jde o tablet Galaxy Tab S9 FE a sluchátka Galaxy Buds FE. I na ně totiž indický Amazon nenápadně zveřejnil jednoduché teasery.

Specifikace telefonu Samsung Galaxy S23 FE

Přestože žádné ze specifikací chystaného telefonu Samsung Galaxy S23 FE výrobce zatím nepotvrdil, něco málo přece jen naznačily certifikace, které tento stroj postupně sbíral. Víme, že má AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. V souvislosti s procesorem tipaři odhadují, že na některé trhy telefon půjde s čipsetem Snapdragon 8 Gen1 a na další pak s Exynosem 2200.  V Evropě se s nejvyšší pravděpodobností dočkáme procesoru Exynos 2200.

S oběma čipsety je spárováno 6 GB/8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix senzor a také 8 MPix teleobjektiv a 12 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera pak má 10 MPix. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou One UI 5.1.1. Indická cena údajně začíná na 54999 indických rupiích, což je zhruba 662 dolarů.