Během pandemie koronaviru výrazně narostl zájem o tablety, na které před tímto obdobím uživatelé i výrobci tak trochu zanevřeli. Ovšem lockdowny, práce a studium z domova jejich popularitu oživily. Na jejich výrobu se dokonce vrhly i ty společnosti, které je ve svém portfoliu dosud neměly. K nim patří i společnost Oppo, která svůj historicky první tablet vydala na začátku roku 2022. Po modelu Oppo Pad pak v celkem rychlém sledu následoval model Pad Air a v letošním roce pak tablet Pad 2. Nyní to vypadá, že v přípravách je další tablet, Oppo Pad Neo.

Co zatím o tabletu Oppo Pad Neo víme

Víme především to, že tablet Pad Neo prošel thajskou certifikací NBTC. V certifikačním výpisu tablet figuruje s kódovým označením OPD2303 a o jeho specifikacích se zde příliš nedozvíme. Snad jen to, že podporuje LTE konektivitu. Nicméně je to zajímavý detail, protože to znamená, že Pad Neo je prvním tabletem Oppo s mobilním připojení.

Další zajímavostí u tabletu Pad Neo je to, že jeho kódové označení dřív tipaři spojovali s tabletem OnePlus Pad Go. To znamená, že pro některé trhy výrobce tablet OnePlus Pad Go přejmenuje na Oppo Pad Neo. A vzhledem k tomu, že obě zařízení mají stejná označení je pravděpodobné, že i jejich specifikace zůstanou stejné.

Proto u tabletu Pad Neo můžeme očekávat 11,35 palcový LCD displej s rozlišením 2,4K a poměrem stran 7:5. Na postu procesoru zřejmě najdeme čipset společnosti MediaTek, jmenovitě Helio G99 s až 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 8000 mAh. Co se týče foto výbavy tipaři počítají s 8 MPix selfie kamerou a také zadním fotoaparátem se stejným rozlišením. Nechybí prý ani čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos. Tablet Oppo Pad Neo pak poběží na systému Android 13. Termín představení v této chvíli neznáme, ale certifikace NBTC naznačuje, že se na globální trhy dostane už brzy.