Kromě společnosti Oppo chystá i Lenovo svůj nový tablet. A vzhledem k tomu, že tablety této značky jsou populární po celém světě, půjde jistě opět o zajímavý kousek. Chystaný tablet spadá do produktové řady Tab M a jde o model Lenovo Tab M11. Za poslední tři roky se na trh dostalo celkem pět tabletů M10, takže nový tablet je jistým osvěžením v této sérii.

Design a hlavní specifikace tabletu Lenovo Tab M11

První renderované obrázky a také hlavní specifikace tabletu Lenovo Tab M11 exkluzivně zveřejnily stránky WindowsReport. Z nich plyne, že opět jde o tablet, který míří do segmentu střední třídy. Vzhled tabletu je vylepšený se souměrnými rámečky kolem displeje. Na zadním panelu pak vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu s jedním snímačem. Dále zde vidíme logo Lenovo a Dolby Atmos. Podle renderů nechybí ani podpora stylusu.

Specifikace tabletu Lenovo Tab M11 prý ale nijak výrazně vylepšené nejsou ve srovnání s modelem Tab M10, který výrobce představil před třemi lety. Každopádně jde o poměrně lehké zařízení s hmotností kolem 466 gramů. LCD displej má úhlopříčku 10,95 palce, rozlišení 1920 × 1200 pixelů a jas až 400 nitů. V jednom z rámečků nad displejem je 8 MPix kamera. Zadní fotoaparát má prý rozlišení buď 8 MPix nebo 13 MPix.

Tablet Lenovo Tab M11 pohání procesor MediaTek Helio G88 spárovaný s 4 GB/8 GB operační paměti a 64 GB/128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB pomocí SD karty. Baterie s kapacitou 7040 mAh má údajně výdrž až 10 hodin přehrávání videí. Operačním systémem je Android 13 a výrobce přislíbil aktualizaci systému až na Android 15 a aktualizace bezpečnostních záplat až do roku 2028. Tablet půjde na trh v barvách Luna Grey a Seafoam Green. Společně s ním Lenovo představí stylus Tab Pen a pouzdro Folio Case jako příslušenství. Odhadovaná cena se točí kolem 330 dolarů.