V mezidobí, kdy společnost Samsung nevydává vlajkové telefony, soustředí svou pozornost na modely střední třídy. I ty totiž na trhu mají své fanoušky, kteří sice chtějí telefon této značky, ale jeho nižší cena je pro ně důležitá. Výrobce tyto levnější telefony představuje v tichosti, zpravidla jen zalistováním na svých prodejních stránkách. Podobný osud stihl i nové modely Samsung Galaxy A05 a Galaxy A05s. Telefony se nyní dostaly na malajský a thajský trh. O obou telefonech jsme už několikrát slyšeli a jejich specifikace v podstatě známe. Přesto si je nyní shrneme.

Specifikace modelu Samsung Galaxy A05

Designem se příliš zabývat nemusíme, protože ten jak u modelu Samsung Galaxy A05, tak i u Galaxy A05s dává jasně najevo, že jde o levnější telefony. Navíc je v podstatě stejný, snad jen s tím rozdílem, že Galaxy A05 má dva snímače hlavního fotoaparátu a model Galaxy A05s má snímače tři.

Displej telefonu Samsung Galaxy A05 je typu LCD s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 1600 × 720 pixelů. Jako procesor výrobce použil čipset Helio G85 z dílen MediaTek a spároval jej s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.3, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně zařízení. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou One UI Core. Hlavní duální fotoaparát tvoří 50 MPix snímač a 2 MPix senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 8 MPix senzor.

Parametry modelu Samsung Galaxy A05s

I když jsou specifikace modelu Galaxy A05s o něco málo lepší než u modelu Samsung Galaxy A05, jsou si v mnohém podobné. I tento telefon má 6,7 palcový LCD displej, ale jeho rozlišení narostlo na 2400 × 1080 pixelů. Změna k lepšímu je i u procesoru, kdy Helio G85 vystřídal Snapdragon 680. Kapacita pamětí je stejná, a to 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Ovšem v tomto případě je rozšiřitelná až na 1 TB. Konektivita je také stejná jako u modelu Galaxy A05 i snímač otisků najdeme na hraně přístroje.

Stejně je na tom s kapacitou i akumulátor. I v tomto případě má 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát je trojitý a k 50 MPix a 2 MPis snímačům se přidal další 2 MPix senzor pro makro focení. Přední kamera dostala 13 MPix snímač. Také model Galaxy A05s běží na systému Android 13 s nadstavbou One UI Core.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy A05 jde na trh v barvě černé, světle zelené a stříbrné. Jeho cena v Thajsku začíná na zhruba 119 dolarech. Model Galaxy A05s se prodává v barvě světle zelené, stříbrné, černé a růžové, ale jeho cenu v Thajsku ani Malajsii zatím neznáme.