Poměrně velká skupina fanoušků Samsungu se pomalu soustředí na to, že snad už brzy, nejspíš v první polovině příštího měsíce, bude v Indii debutovat telefon Galaxy S23 FE. S ním zřejmě dorazí i tablet Galaxy Tab S9 FE Plus. Obě zařízení totiž už mají svou stránku na webu Samsung India. A aby toho nebylo málo, nyní se na indickém Amazonu objevila také vstupní stránka pro tablet Samsung Galaxy Tab A9.

Co zatím o tabletu Samsung Galaxy Tab A9 víme

Z upoutávky se dozvíme ono magické sousloví, že tablet Samsung Galaxy Tab A9 dorazí “už brzy”. Co přesně to znamená zjistíme z URL stránky, kde rozklíčujeme termín představení. To je naplánované na 5. října/októbra. Navíc se zdá, že na stránce se také budou postupně objevovat některé z hlavních specifikací chystaného tabletu.

Je ale pravda, že něco málo o tabletu Samsung Galaxy Tab A9 už přece jen víme. Má za sebou totiž už několik certifikací a je zalistovaný i v databázi Google Play Console. Tam má tablet kódové označení SM-X115. Jeho displej je s nejvyšší pravděpodobností typu LCD a má rozlišení 1340 × 800 pixelů. Pohání jej vylepšená verze procesoru Helio G99 se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD katry.

Chystaný tablet Galaxy Tab A9 běží na operačním systému Android 13 a k němu výrobce přidá i nadstavbu One UI 5. Tipaři očekávají jak verzi s podporou 4G, tak i Wi-Fi verzi. Design chystaného zařízení připomíná vzhled tabletu Galaxy Tab A8 se souměrnými rámečky kolem displeje a jedním snímačem v hlavním fotoaparátu. Z toho mála tedy vidíme, že půjde o levnější tablet střední třídy. Tipaři odhadují, že se jeho cena na indickém trhu může pohybovat kolem 300 dolarů.