Telefon Samsung Galaxy S23 FE v posledních dnech tipaři skloňují ve všech pádech. Aby taky ne, modely z “fanouškovské edice” jsou slušně populární. Na Galaxy S23 FE čekáme už hodně dlouho, ale dlouhé čekání jsme si už natrénovali u jeho předchůdce, modelu Galaxy S21 FE. Nyní se snad blýská na dobré časy, protože na indickém Amazonu už visí upoutávka, že Galaxy S23 FE dorazí do Indie “už brzy”.

Podle tipařů ono “už brzy” znamená první polovinu příštího měsíce. Ale je také možné, že Samsung Galaxy S23 FE bude v Indii debutovat společně s tabletem Galaxy Tab A9, který má představovačku naplánovanou na 5. října/októbra. Zkrátka uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Kolik může stát Samsung Galaxy S23 v Evropě?

Je jasné, že prodej telefonu Samsung Galaxy S23 FE se neomezí jen na indický trh. Postupně se dostane i na další trhy a všechny samozřejmě zajímá jeho cena. Tu americkou teď odtajnily stránky MySmartPrice. Maloobchodní doporučená cena v USA je podle nich nastavená na 599 dolarů. Po převodu americké ceny na euro, a to podle aktuálního kurzu, vychází na 563 euro. Jenže musíme počítat s tím, že v Evropě bude cena telefonu určitě vyšší. Tipaři odhadují, že se zřejmě zvedne na 699 euro, ne-li víc.

Tipaři v odhadech vyšší evropské ceny vycházejí ze srovnání cenovek telefonu Galaxy S23 v USA a v Evropě. V Americe tento model přijde na 749 dolarů, kdežto v Evropě stojí 949 euro. Obě ceny uvádí na svém e-shopu Samsung. Ve Velké Británii pak telefon stojí 849 liber, takže cena modelu Samsung Galaxy S23 FE podle této logiky skutečně vychází na 699 liber. Samozřejmě jde v této chvíli o spekulace, ale není prý pravděpodobné, že model Galaxy S23 FE půjde na evropský trh s cenou 599 euro. A musíme se také smířit s tím, že do Evropy dorazí tento telefon s procesorem Exynos 2200.