Společně s podzimem každým rokem dorazí i nové telefony společnosti Google. Letos to je řada Google Pixel 8, která už má potvrzený termín představovačky na 4. října/októbra. Je to v podstatě už za pár dnů a na síť se stále dostávají nové informace o těchto telefonech. Dnes se tipaři zaměřili na jejich ceny.

Odhadované ceny řady Google Pixel 8 v USA a Británii

Začneme cenami telefonů Google Pixel 8 ve Velké Británii, protože ty přece jen lépe ilustrují ceny, které mohou telefony mít na evropském trhu. Ceny na platformě X zveřejnil známý tipař Roland Quandt. Tvrdí, že ve Spojeném království cena modelu Pixel 8 začíná na 699 librách, což je v přepočtu zhruba 804 euro. Model Pixel 8 Pro pak na stejné trhu začíná na 999 librách, tedy zhruba na 1149 euro. Pro srovnání v USA podle Quandta začínají stejné telefony na 699 dolarech a 899 dolarech.

Ovšem na síti najdeme i Pixel lineup, který srovnává modely Pixel 7 s modely řady Google Pixel 8 a to nejen v cenách, ale i v některých parametrech. A tomuto srovnání můžeme věřit, protože jej vydal Google. Opět jsou tu ceny v dolarech a vidíme, že ve srovnání s modelem Pixel 7 se cena telefonu Pixel 8 zvedla o rovných 100 dolarů. Zajímavé ale je, že cena modelu Pixel 8 Pro je stejná jako u loňského Pixelu 7 Pro.

V lineupu dále vidíme i srovnání parametrů telefonů řady Google Pixel 8 s loňskými Pixely. Standardní Pixel 8 je jednoznačně mírně vylepšený. Ale jeho foto výbava je v podstatě stejná s drobnými úpravami. Velkou změnu jistě přinese procesor Tensor G3 s lepším výpočetním výkonem. U modelu Pro vidíme velký posun u hlavního fotoaparátu, kdy původní 12 MPix širokoúhlý objektiv nahradil 48 MPix snímač. Navíc se u fotoaparátu přesunul třetí snímač do oválu ke dvěma prvním snímačům. A ještě k tomu se dočkáme u tohoto modelu nové modré barvy.